Najpopularniejsze diety 2013

2013Jakie diety oraz koncepty żywieniowe były w roku 2013 najbardziej wpływowe? Aby to ocenić zebraliśmy dla Was listę bestsellerowych książek, które sprzedawały się najlepiej na świecie oraz w Polsce. Poniższe zestawienie obejmuje książki z dietetyki i szeroko pojętego zdrowego żywienia.

Polska – bestsellery 2013

#2 Chodakowska Ewa, Kavoukis Lefteris Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską
#14 Chodakowska Ewa, Kavoukis Lefteris Rok z Ewą Chodakowską
#37 Gaca Konrad Moje Odchudzanie
#62 Davis William Dieta bez pszenicy
#72 Bosacka Katarzyna Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj pulpecie
#90 Bator Julita Zamień chemię na jedzenie

bestsellery 2013 wg strony empik.com

Jak widać Polacy w zeszłym roku upodobali sobie polskich autorów – nie idąc w ślad lat poprzednich gdy triumfy często odnosili twórcy diet cud z importu. Poza pierwszymi miejscami, które okupowały w zeszłym roku książki trenerki fitness Ewy Chodakowskiej, która w swoich publikacjach miejsce poświęcała także odpowiedniemu odżywianiu – pojawia się także Konrad Gaca, którego książka również odniosła sukces. Tak jak poprzednia dwójka również autorka kolejnej książki – Katarzyna Bosacka często widywana jest na srebrnym ekranie (znana z programów wyświetlanych w TVN).

Do top 100 zmieściła się także książka “Zamień chemię na jedzenie” Julity Bator – nie jest to typowa książka o diecie lecz poradnik jak wyeliminować dodatki chemiczne z jedzenia. Jedyną zagraniczną książką, która zmieściła się w tej czołówce to “Dieta bez pszenicy” Williama Davisa. To o tej diecie-cud było szczególnie głośno w zeszłym roku. A jak sytuacja wyglądała poza granicami Polski?

Świat: bestsellery 2013

#37 William Davis Wheat Belly: Lose the Wheat, Lose the Weight, and Find Your Path Back to Health
#47 Ian K. Smith Shred: The Revolutionary Diet: 6 Weeks 4 Inches 2 Sizes
#62 Gwyneth Paltrow It’s All Good: Delicious, Easy Recipes That Will Make You Look Good and Feel Great
#66 David Perlmutter Grain Brain: The Surprising Truth about Wheat, Carbs, and Sugar–Your Brain’s Silent Killers
#71 Diane Sanfilippo Practical Paleo: A Customized Approach to Health and a Whole-Foods Lifestyle
#73 Michael Mosley The FastDiet: Lose Weight, Stay Healthy, and Live Longer with the Simple Secret of Intermittent Fasting
#84 Joel Fuhrman Eat to Live: The Amazing Nutrient-Rich Program for Fast and Sustained Weight Loss, Revised Edition
#85 Del Sroufe Forks Over Knives – The Cookbook: Over 300 Recipes for Plant-Based Eating All Through the Year
#90 William Davis Wheat Belly Cookbook: 150 Recipes to Help You Lose the Wheat, Lose the Weight, and Find Your Path Back to Health

bestsellery 2013 wg strony amazon.com

Jak widać również poza Polską szczególnie popularne okazały się diety Williama Davisa, który promował dietę bez pszenicy. Z diet popularnych w Polsce należy wspomnieć również o Diecie 5:2 Dr. Mosley’a a także Diecie Paleo. Z ciekawostek – w ścisłej czołówce znalazła się także Gwyneth Paltrow ze swoim sposobem na zdrowe odżywianie z dbałością o sylwetkę. To właśnie ta dieta została zakwalifikowana przez British Dietetic Association (BDA) do 5 najgorszych diet roku.

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja
Loading...