Naturalny posiłek w formie koktajlu, czyli SUPERSONIC: zdrowa alternatywa dla zabieganych

Avatar photo

W dzisiejszym zabieganym świecie cierpimy na chroniczny brak czasu. Praca, codzienne obowiązki, rodzina. Podołanie tym wyzwaniom wymaga mądrych wyborów. Niestety przez błędne decyzje bardzo często w pierwszym rzędzie rezygnujemy z rzeczy ważnych. Do nich należy zdrowe odżywianie. Zdrowe, czyli takie, które dostarcza odpowiednich składników organizmowi.

Dietetycy znają ten problem bardzo dobrze. Pomimo epidemii nadwagi i otyłości wiele osób cierpi na niedobory kluczowych witamin i składników mineralnych. Nawet osoby chcące dbać o zbilansowaną dietę, mają problemy z pokryciem zapotrzebowania na kluczowe składniki odżywcze. Bierze się to stąd, że zamiast pełnego posiłku decydujemy się na rozwiązania typu fast food – w imię oszczędności czasu. Jeśli nie fast food to żywność ultraprzetworzona z szeregiem syntetycznych dodatków. Jeśli nie to – to głodówka. Każde z tych rozwiązań długofalowo niestety ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie.

Nie musi jednak tak być. Nowym trendem w próbie pogodzenia braku czasu i troski o zbilansowaną dietę, jest poszukiwanie trzeciej drogi: połączenia łatwości przygotowania i naturalności składników. Takie rozwiązanie opiszemy w artykule. Przedstawiamy SUPERSONIC.

Czym jest SUPERSONIC Food Powder?

SUPERSONIC promowany jest hasłem „Food of the future. Today„. Faktycznie: łączy w sobie te trendy żywieniowe, które zyskują na popularności i są zdrowe. Mowa o trendach na żywność funkcjonalną, ekologiczną, prostą w przygotowaniu i roślinną.

SUPERSONIC Food Powder (tu link do strony) to zamiennik posiłku w formie szybkiego koktajlu z odmierzonych porcji. Są one skomponowane w sposób, który gwarantuje odpowiednie zbilansowanie posiłku w makroskładniki oraz uzupełnia 26 witamin i składników mineralnych. To, czego w produkcie nie znajdziecie, to cukier i sztuczne składniki.

Wartości odżywcze

100 gram produktu zawiera:

Białko38 g
Węglowodany29 g
Tłuszcze11 g
Błonnik7,3 g
Witaminy, składniki mineralne i składniki aktywne14,7 g

W jakim celu włączać go do diety?

Dietetycy są zgodni, że prym powinna wieść dieta złożona z naturalnych składników. Zbilansowanie kluczowych witamin, makro i mikroelementów ze standardowych posiłków jest dla konsumentów osiągalne w większości przypadków. W praktyce jednak są sytuacje, kiedy można zastanowić się na tym, czy dodanie zamiennika posiłku nie będzie korzystne. O jakich sytuacjach mowa?

Przede wszystkim, kiedy mamy mało czasu (przygotowanie posiłku wynosi około minuty). W tej sytuacji możemy stosować ten produkt jako zamiennik dowolnego posiłku – śniadania, obiadu, kolacji czy przekąski (wykorzystując pół porcji). Z SUPERSONIC Food Powder szczególnie mogą korzystać osoby, które nie mają możliwości zrobić pełnego posiłku w ciągu dnia, chociażby z uwagi na charakter pracy. Taki wybór będzie często korzystniejszy niż szybka, byle jaka przekąska lub lunch w przypadkowej restauracji. W przeciwieństwie do takiego dania SUPERSONIC Food Powder zawsze dostarczy kompletu kluczowych składników i masz pewność, że powstał z naturalnych składników. Docenią to osoby, dla których bardzo istotny jest też bilans makroskładników oraz zapobieganie niedoborom (na przykład w trakcie diety redukcyjnej lub eliminacyjnej). To także ciekawa alternatywa dla osób często podróżujących. Zastosowań jest naprawdę dużo.

Grupą, która powinna się też zainteresować produktem są sportowcy, z uwagi na wysoką zawartość białka – 40 g na porcję. Co dla wielu osób jest istotne, produkt jest w 100% wegański. Jest też lekkostrawny, co może być kolejną korzyścią szczególnie w okresie poprzedzącym trening czy zawody.

Nic dziwnego, że SUPERSONIC zbiera liczne, pozytywne opinie zarówno od konsumentów, jak i dietetyków i trenerów. Znany dietetyk i szkoleniowiec Jakub Mauricz ocenił produkt w ten sposób: „SUPERSONIC to najwyższy poziom całkowicie naturalnego, szybkiego do przygotowania posiłku. Genialnie wysoka zawartość białka z grochu, ryżu, dyni i konopii. Bardzo dużo błonnika pokarmowego, w tym beta-glukanów. Płynne bioestry kwasów Omega 3-6-9 z lnu i konopii. Tego nie ma w żadnym tego typu produktów na świecie. A do tego smakuje doskonale.

Zobacz również

A co z nawodnieniem?

Pamiętając o prawidłowym nawodnieniu, firma przygotowała także dwie propozycje napojów izotonicznych. Są to SUPERSONIC Beauty Isotonic z kwasem hialuronowym i wodą kokosową i SUPERSONIC Performance Isotonic z guaraną i adaptogenami.

Beauty Isotonic jak wskazuje nazwa, ma wspierać zdrową cerę, wzmocnić włosy i paznokcie. To zaś dzięki składnikom: kwasie hialuronowym, biotynie oraz naturalnym ekstraktom z dzikiej róży i bambusa.

Performance Isotonic poprawia koncentrację i dodaje energii, dzięki zawartej w nim guaranie i adaptogenom. Ten produkt docenią studenci i pracownicy umysłowi.

Jak dietetyk może nawiązać współpracę z SUPERSONIC?

To, co może zainteresować naszych czytelników, to fakt, że SUPERSONIC prowadzi również program współpracy z dietetykami. Jeśli jesteście zainteresowani wykorzystaniem produktów marki w diecie swoich podopiecznych, napiszcie na adres contactus@supersonicfood.com