Advertisement

NETFLIX dla dietetyka. Co obejrzeć?

Avatar photo
netflix oglądanie dietetyk

Jeśli zastanawiacie się co obejrzeć na popularnej platformie streamingowej na najbardziej kręcący dietetyków temat – mamy dla Was podpowiedzi. Te filmy na temat żywienia są obecnie dostępne do oglądania na platformie Netflixa. Niektóre kontrowersyjne, niektóre mniej.

Jeśli oglądaliście któryś z filmów – zapraszamy do dyskusji w Klubie Doskonalenia Dietetyków.

Human. The world within (Człowiek od środka)

Ocena Filmweb: 6,6 / IMDB: 6,7

Ten serial z 2021 zachwyca animacjami. Odcinek trzeci „fuel” pokazuje, jak nasze jelita pracują. Autorzy podają przykłady, jak zachowuje się nasze ciało w trakcie głodówki, przy ultramaratornie i aktywności fizycznej.

Link: https://www.netflix.com/watch/81144384

[Un]well – (Nie)zdrowe

Ocena Filmweb: 6,3 / IMDB: 6,4

Elektryzuje Was medycyna alternatywna i kontrowersje z nią związane? Pomysłem na ten serial jest zagłębienie się w biznes związany z branżą wellness. W serialu znajdziecie odcinki poświęcone między innymi mleku kobiecemu i głodówkom.

Link: https://www.netflix.com/watch/81076172

Explained (Wyjaśniamy)

Ocena Filmweb: 7,5 / IMDB: 8,0

Ten serial dokumentalny ma bardzo wielu fanów. Porusza różnorodne tematy. Wśród wielu innych znajdziecie takie jak „Dlaczego diety nie działają” (sezon 1), „Przyszłość mięsa” (sezon 2) oraz „Cukier” (sezon 3).

Cooked

Ocena Filmweb: 7,8 / IMDB: 8,1

Mini-dokument, którego twórcami jest autor bestsellerów New York Timesa Michael Pollan i nagrodzony Oscarem filmowiec – Alex Gibney. Serial prowadzi nas przez cztery procesy transformacji jedzenia – przez ogień, wodę, powietrze i ziemię. Twórcy pytają o to, jak jedzenie wpływa na naszą kulturę i społeczeństwo.

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80022456

Rotten

Ocena filmweb: 6,8 / Ocena IMBD: 7,2

2 sezony serialu, który opowiada o tym, jak powstaje jedzenie, jak bardzo go marnotrawimy. W kolejnych odcinkach poruszony zostanie temat miodu, orzeszków, czosnku, drobiu, nabiału, dorsza, awokado, wina, wody butelkowanej, cukru, czekolady i konopnych przekąsek. Sprawdźcie sami.

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80146284

To the bone (aż do kości)

Ocena Filmweb: 6,9 / Ocena IMDB: 6,8

Nie jest to tak jak reszta przedstawionych tu filmów dokument. Film opowiada o 20-latce, cierpiącej na anoreksję. Film ma też ciekawą obsadę – w rolach głównych Lily Collins i Keanu Reeves.

Link: https://www.netflix.com/watch/80171659

Zobacz również

Cowspiracy

Ocena Filmweb: 7,8 / Ocena IMDB: 8,1

Kontrowersyjny dokument, o którym było głośno kilka lat temu. I zarazem najpopularniejszy spośród wszystkich pokazywanych tu filmów. Temat, który według twórców dokumentu jest ignorowany przez główne organizacje ekologiczne, a może stanowić główny problem zaburzenia równowagi ekologicznej planety. Autorzy analizują jaki wpływ na środowisko naturalne ma hodowla zwierząt i stawiają pytanie – czy zmiana diety (i jaka) pomoże nam uratować planetę?

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80033772

What the health

Ocena Filmweb: 5,9 / IMDB: 7,2

Skoro wspomnieliśmy o Cowspiracy – należy powiedzieć o nowszym dokumencie tych samych twórców – What the health z 2017 roku. Twórcy podkreślają wady diety opartej o produkty zwierzęce, wplatają rozmowy z ekspertami. Niestety jak sami zobaczycie – wiele wątków wyda się kontrowersyjnych i mogących wprowadzić w błąd widza. Zresztą slogan na plakacie filmu „The health film that health organizations don’t want you to see” budzi nieciekawe konotacje – przynajmniej w naszym kraju ;-) Jeśli chcecie się przekonać sami – link poniżej.

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80174177

Ask the doctor

Ocena Filmweb: 5,9 / Ocena IMBD: 6,5

Dietetyków zainteresują na pewno dwa odcinki. Pierwszy dotyczy otyłości. Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, czemu tak trudno ją pokonać. Odcinek czwarty dotyczy zaś diet. Inne interesujące tematy to alkohol, jelita oraz aktywność fizyczna.

Link: https://www.netflix.com/watch/81012673