NETFLIX dla dietetyka – co obejrzeć w listopadzie?

netflix oglądanie dietetyk

Jeśli zastanawiacie się co obejrzeć w ten długi weekend – mamy dla Was podpowiedzi. Te 6 filmów na temat żywienia jest obecnie dostępnych do oglądania na platformie Netflixa.

Jeśli oglądaliście któryś z filmów – pomóżcie innym w podjęciu decyzji w ankiecie na końcu artykułu.

Cooked

Ocena Filmweb: 8,0 / IMDB: 8,1

Mini-dokument, którego twórcami jest autor bestsellerów New York Timesa Michael Pollan i nagrodzony Oscarem filmowiec – Alex Gibney. Serial prowadzi nas przez cztery procesy transformacji jedzenia – przez ogień, wodę, powietrze i ziemię. Twórcy pytają o to jak jedzenie wpływa na naszą kulturę i społeczeństwo.

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80022456

Rotten

Ocena filmweb: 6,7 / Ocena IMBD: 7,1

2 sezony serialu, który opowiada o tym jak powstaje jedzenie, jak bardzo go marnotrawimy. W kolejnych odcinkach poruszony zostanie temat miodu, orzeszków, czosnku, drobiu, nabiału, dorsza, awokado, wina, wody butelkowanej, cukru, czekolady i konopnych przekąsek. Sprawdźcie sami.

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80146284

Forks over knives

Ocena Filmweb: 7,6 / IMDB: 7,8

Badania dietetyków przedstawione w filmie idą tropem odpowiedzi na pytanie dlaczego pomimo rozwoju technologii medycznej napotykamy na problem epidemii otyłości, cukrzycy, chorób serca, nowotworów. Odpowiedzią może być żywność przetworzona oraz nadmiar żywności zwierzęcej.

Link: https://www.netflix.com/pl/title/70185045

Cowspiracy

Ocena Filmweb: 7,9 / Ocena IMDB: 8,3

Kontrowersyjny dokument, o którym było głośno kilka lat temu. I zarazem najpopularniejszy spośród wszystkich pokazywanych tu filmów. Temat, który według twórców dokumentu jest ignorowany przez główne organizacje ekologiczne a może stanowić główny problem zaburzenia równowagi ekologicznej planety. Autorzy analizują jaki wpływ na środowisko naturalne ma hodowla zwierząt i stawiają pytanie – czy zmiana diety (i jaka) pomoże nam uratować planetę?

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80033772

Zobacz również
pestki słonecznika

What the health

Ocena Filmweb: 6,0 / IMDB: 7,5

Skoro wspomnieliśmy o Cowspiracy – należy powiedzieć o nowszym dokumencie tych samych twórców – What the health z 2017 roku. Twórcy podkreślają wady diety opartej o produkty zwierzęce, wplatają rozmowy z ekspertami. Niestety jak sami zobaczycie – wiele wątków wyda się kontrowersyjnych i mogących wprowadzić w błąd widza. Zresztą slogan na plakacie filmu „The health film that health organizations don’t want you to see” budzi nieciekawe konotacje – przynajmniej w naszym kraju ;-) Jeśli chcecie się przekonać sami – link poniżej.

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80174177

Magiczna pigułka

Ocena Filmweb: 7,2 / Ocena IMBD: 7,1

Na celowniku autorów znalazła się dieta ketogeniczna – przez rankingi dietetyczne wskazywana jako jeden z gorszych wyborów. Temat jest kontrowersyjny nawet w środowisku żywieniowców – więc ocenę filmu pozostawimy Wam.

Link: https://www.netflix.com/pl/title/80238655

Który film obejrzysz nachętniej?

Napisz w komentarzu i podziel się opinią w poniższej ankiecie. Udanego seansu :)

[totalpoll id=”51688″]