Nowoczesne wyposażenie gabinetu dietetycznego

Pacjenci odwiedzający gabinety dietetyczne coraz częściej oprócz samej wiedzy specjalistycznej wymagają także przeprowadzenia kompleksowych, złożonych badań organizmu – i nie chodzi tu już o tak podstawowe mierniki jak BMI, czy WHR. Standardem na polskim rynku jest wykorzystanie podczas wywiadu metod umożliwiających ocenę oprócz samej masy ciała, również dokładnej zawartości tkanki tłuszczowej, wody, mięśni w organizmie. 

Pomiary ciała to kluczowy element oceny jakości obsługi dietetycznej

Jak wskazuje raport dietetycy.org.pl z sierpnia tego roku- przeprowadzenie kompleksowych pomiarów ciała jest drugim, zaraz po samej skuteczności zaleceń dietetycznych, czynnikiem oceny jakości usług. To właśnie ten punkt obsługi jest najbardziej przez samych dietetyków niedoceniany.

Jest to jednak coś czym w chwili obecnej gabinety mogą się wyróżnić i przyciągnąć nowych klientów – tym chętniej przedstawiamy Wam dzisiaj pierwszy z serii artykułów prezentujących zadziwiające możliwości dostępnych już na polskim rynku profesjonalnych maszyn do pomiarów ciała.

Co potrafią nowoczesne urządzenia pomiarowe?

Typowe zaawansowane wyposażenie poradni dietetycznych to profesjonalne analizatory składu ciała, które oprócz samej masy ciała pacjenta pozwalają szybko ocenić zawartość tłuszczu, wody, kości i mięśni w ciele. Zazwyczaj urządzenia te od razu przygotowują potrzebne raporty. To jednak żadna nowość.

Dużym krokiem naprzód są natomiast urządzania nowej generacji, których funkcja podstawowa to błyskawiczna ocena stanu zdrowia – danych wykraczających poza to co uzyskamy z wywiadu z pacjentem ale często również ponad to, co osiągniemy przez podstawowe badania medyczne, które pacjent wykonałby na własną rękę.

Bionic Energy Scanner Quantum

quantumPrzykładem takiego urządzenia jest Bionic Energy Scanner Quantum, który jest dostępny już na polskim rynku (bezpośrednim dystrybutorem jest Evitum). Jest to urządzenie, które pozwala na biochemiczną analizę systemową i służy wymiernemu zweryfikowaniu stanu zdrowia organizmu pacjenta. Analizator Zdrowia Quantum jest innowacyjnym projektem, który obejmuje medycynę, bioinformatykę, inżynierię elektroniczną.

Bazuje na medycynie kwantowej i naukowej analizie. Po zebraniu wyników badania, urządzenie może zaproponować odpowiednie leczenie / działanie zmierzające do rozwiązania problemu. Jest to przewodnik z indywidualnym doradztwem, jego właściwości są nieinwazyjne, praktyczne, proste, szybkie, ekonomiczne i łatwe do popularyzacji.

Jednym z głównych zadań tego urządzenia jest analiza niedoboru witamin i składników mineralnych – jednak to jedynie jedna z wielu funkcji. Raportów, które można stworzyć przy użyciu skanera jest aż 41! Wśród nich znajdują się te dotyczące m.in. układu krążenia, hormonalnego, przewodu pokarmowego, systemu odpornościowego, oddechowego. Otrzymamy również informacje wspomagające pracę z pacjentami mogącymi mieć problemy z tarczycą, wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, gęstością mineralną kości, cyklem menstruacyjnym, wahaniami poziomu cukru we krwi – nie wspominając o nadwadze i otyłości. A nie jest to lista wyczerpująca.

Nic dziwnego, że wykorzystanie takiego urządzenia znakomicie wspomaga pracę dietetyka, pozwala szybciej (raport podstawowy już po 60 sekundach) i celniej wybrać właściwe postępowanie dietetyczne.

Czy taka inwestycja się opłaca?

quantum 2Wielu dietetyków często ma obawy przed inwestycją w nowe wyposażenie gabinetu, w tym elektronikę. Nie są to obawy bezpodstawne, bo część ulepszeń wymaga często adaptacji pomieszczeń, może być uciążliwa w korzystaniu, trudna w nauczeniu się i wreszcie może oznaczać dodatkowe koszty stałe w postaci zużycia niezbędnych materiałów i półproduktów, które pomniejszają zyski gabinetu.

Szczęśliwie, wiodące nowoczesne urządzenia do diagnostyki organizmu pozbawione są tych wad. Urządzenie Quantum jest kompaktowe (3 kg), wymiary wielkości walizki, w cenę wliczone jest szkolenie i serwis. Ich praca nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych kosztów, zaś ich cena jest porównywalna z profesjonalnymi analizatorami składu ciała. Co za tym idzie, jest to idealne rozwiązanie dla gabinetów, chcących zapewnić swoim klientom możliwie jak najbardziej kompleksową obsługę i rozszerzyć swoją ofertę ponad standard rynkowy.

Niewątpliwie stanowi taka inwestycja namacalną, materialną przewagę konkurencyjną, ponieważ w Polsce nie jest jeszcze szeroko stosowana – chociaż jest ta nowoczesna technologia już od lat stosowana m.in. w Czechach , Niemczech , Wielkiej Brytanii czy Rosji.

Limitowana oferta dla czytelników dietetycy.org.pl:

Osoby, które są zainteresowane możliwościami i warunkami zakupu urządzenia opisywanego w tym artykule (Bionic Energy Scanner Quantum) zachęcamy do kontaktu z bezpośrednim dystrybutorem – Evitum, który specjalnie dla czytelników dietetycy.org.pl do końca października oferuje opisywany produkt w atrakcyjnej, niższej cenie. Firma zapewnia gwarancję, serwis i szkolenie w cenie urządzenia. Szkolenie odbywa się we wskazanym miejscu przez klienta, wystawiany jest certyfikat potwierdzający przekazaną wiedzę przez Evitum.

Kontakt: info@evitum.pl

(należy w mailu podać informację o ofercie dla czytelników dietetycy.org.pl)

Więcej informacji na stronie dystrybutora >>>

 

 

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja Dietetycy.org.pl -

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

Zostaw komentarz