Teraz czytasz
Pilos PROTEIN Truskawka & Porzeczka

Pilos PROTEIN Truskawka & Porzeczka

Dietetyk w supermarkecie

PILOS PROTEIN Truskawka & Porzeczka – Wysoka zawartość białka

pilos protein truskawka porzeczka

Jogurt PILOS PROTEIN Truskawka & Czerwona Porzeczka powstał jako odpowiedź popularnej firmy Pilos (marka dostępna w sieci Lidl) na rosnący trend na rynku nabiału z dużą ilością białka. Sama etykieta wskazuje na to, że jest to produkt kierowany do mężczyzn (kilku producentów korzysta z tej samej gamy kolorystycznej – czarne tło, podkreślenie PROTEIN) – design bliższy suplementom diety niż zwykłemu nabiałowi. Znalezienie obrazka tradycyjnej w tej kategorii spożywczej hasającej radośnie krówki po idyllicznej trawie nie wchodzi tutaj w grę.

Jednym zdaniem – odbiorcem Pilosa są przede wszystkim osoby chcące zwiększyć udział białka w swojej diecie bez zbędnego tłuszczu. Są to zatem klienci, chcący zwiększyć masę mięśniową.

Co zatem mamy w środku? Faktycznie produkt to węglowodany z dużą zawartością białka. Tłuszczu zredukowany do 0%. Od strony dietetycznej na minus należy zapisać, że we wsadzie owocowym (standard rynkowy) znajdziemy na pierwszym miejscu cukier. Soki z koncentratów sprawiają w połączeniu z poprzednikiem, że całość jest słodkawa. Chociaż nie jest to część zdrowa to też trzeba przyznać, że częściowo znajdziemy w składzie wsadu – zwykłe owoce.

Gwoli ścisłości – czystych truskawek mamy 6%, soku z zagęszczonego soku truskawkowego 7,3%, czerwonych porzeczek 3,5% – łącznie 16,8% składu, to faktycznie to co widzimy na etykiecie, co jak wiemy nie zawsze jest standardem w branży. Nie będę podawać przykładów – ale na pewno je znacie :)

W ofercie Pilosa znajdziemy również na ten moment również inne wariacje Pilos Protein Truskawka & Czerwona Porzeczka – borówkę amerykańską oraz naturalny. Warto porównać składy wszystkich trzech produktów – z naszej strony polecamy zdecydowanie opcję bez zbędnych dosładzaczy – czyli naturalną.

Podobał Ci się ten wpis? Śledź nas na Facebooku >

Analiza etykiety PILOS PROTEIN:

Kliknij na składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej:

Zobacz również
podatek cukrowy

🔍 Mleko odtłuszczone
🔍 25% wsad owocowy (cukier, 7,3% sok truskawkowy z zagęszczonego soku truskawkowego, 6% truskawki, 3,5% czerwone porzeczki, koncentrat z marchwi, koncentrat soku z buraka ćwikłowego, aromat)
🔍 Bakterie fermentacji mlekowej
pilos protein truskawka sklad
pilos protein truskawka wartosci odzywcze

Kalorie:

100 gram produktu zawiera:

94 kcal / 4,7% GDA*

*dla zapotrzebowania 2000 kcal dziennie

pilos protein truskawka skladniki odzywcze

Ocena wg wskaźnika DIETETYCYSCORE®

Pilos Jogurt PROTEIN Truskawka & Czerwona Porzeczka

7.4

Składniki odżywcze

6.4/10

Naturalne składniki

5.9/10

Przystępność cenowa

10.0/10
0 0 głosuj
Oceń artykuł :-)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie swoje komentarze