Kilka porad, które pomogą osiągnąć sukces w branży beauty & health

Planujesz założyć salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny lub dietetyczny? A może szukasz sposobów na poprawę funkcjonowania Twojego biznesu? Przedstawiamy kilka wskazówek przygotowanych przez ekspertów z Versum, którzy stworzyli je na podstawie doświadczeń ze współpracy z tysiącami właścicieli salonów urody i dietetyki.

1. Dbaj o dobre relacje z klientami

Dziś, gdy na rynku usług beauty & health panuje ogromna konkurencja, zyskują przede wszystkim gabinety, których właściciele wiedzą, jak zadbać o klientów. Bardzo ważne, aby nie tylko poznać ich potrzeby i wymagania, ale także nawiązać pozytywne, stałe relacje. Zadowoleni klienci przynoszą firmie wiele korzyści. Po pierwsze regularnie korzystają z jej usług, a po drugie budują pozytywny wizerunek marki, polecając ją swoim znajomym i bliskim oraz dobrze wypowiadając się o niej w Internecie.

2. Ceń swój czas

Liczba obowiązków, które spoczywają na managerach i właścicielach salonów bywa przytłaczająca. Przez to ich czas jest naprawdę cenny. Właśnie dlatego powinni starać się o to, aby maksymalnie zoptymalizować pracę swoją i całego zespołu. Pomoże w tym automatyzacja zadań (m.in. automatyczne wysyłanie przypomnień o wizytach czy masowe wiadomości informujące o rabatach promocjach), którą umożliwia nowoczesne oprogramowanie.

3. Korzystaj z narzędzi, które usprawniają zarządzanie

Nowoczesne narzędzia do zarządzania gabinetem potrafią znacznie ułatwić pracę managera. Usprawniają zarządzanie zespołem, pomagają w prowadzeniu działań marketingowych i umożliwiają stałą kontrolę nad stanami magazynowymi. Wykresy oraz statystyki, przygotowywane na podstawie gromadzonych danych, pomagają w kontrolowaniu sytuacji salonu i planowaniu kolejnych kroków rozwoju. Najpopularniejszym oprogramowaniem tego typu jest Versum, z którego korzysta już 21 000 specjalistów z branży. Narzędzie można testować zupełnie bezpłatnie przez 14 dni. Dostęp do niego uzyskuje się pod adresem www.versum.pl.

Zobacz również
leszcz

4. Ogranicz ilość papierowej dokumentacji

Coraz mniej gabinetów działa w oparciu o papierowe terminarze oraz dokumentację gromadzoną w opasłych segregatorach. Choć nikt nie lubi zmian, managerowie firm przekonali się do tego, że systemy komputerowe ogromnie usprawniają pracę. Przede wszystkim zabezpieczają dane przed utratą, która mogłaby nastąpić w przypadku kradzieży lub zniszczenia papierowego terminarza. Ponadto upoważnione osoby, po zalogowaniu się do systemu, mogą przeglądać je z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Dzięki temu właściciel czy manager salonu  może czuwać nad biznesem nawet w czasie choroby czy urlopu.