Teraz czytasz
Porady Dietetyczne Finansowane przez NFZ – Wasza Opinia

Porady Dietetyczne Finansowane przez NFZ – Wasza Opinia

nfz

Środowisko dietetyków w ostatnich dniach zelektryzowała wiadomość o tym (PAP), że po dłuższych staraniach środowiska dietetyków – w tym przede wszystkim projektu „Głodni Zmian” w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 pojawiło się zapewnienie darmowego dostępu kobiet w ciąży i rodziców dzieci w wieku 0-5 lat do porad żywieniowych. Miałoby to być finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak podaje serwis rynekzdrowia.pl „autorami wniosku złożonego do MZ są m.in fundacja My Pacjenci, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zespołem Pradera-Williego oraz zespół konsultantów krajowych w dziedzinach diabetologii i pielęgniarstwa rodzinnego, a także lekarze z ośrodków specjalistycznych”.

Pojawiają się jednak głosy dotyczące tego, że nie jest do końca sprecyzowane jeszcze kto tych porad będzie udzielał – czy będą to raczej lekarze, pielęgniarki – czy konkretnie dietetycy.

Zobacz również
aronia właściwości

Jaka jest Wasza opinia w tej sprawie? Zachęcamy do wyrażenia swojego zdania w ankiecie:

0 0 głosuj
Oceń artykuł :-)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie swoje komentarze