Advertisement

Postanowienie noworoczne o odchudzaniu… i co dalej?

Avatar photo
postanowienia noworoczne

Witamy rok 2016! Jeśli stało się tak, że właśnie złożyłaś / złożyłeś podczas nocy sylwestrowej noworoczne postanowienie o tym, że chcesz się odchudzić – pojawia się teraz pytanie – jak tego dokonać? Postanowień noworocznych na ogół nie dotrzymujemy i to jest prawdą dla większości osób. Jeżeli jednak coś postanowiliśmy, to warto pomyśleć o tym co zrobić, by do tej niechlubnej większości nie należeć. Ten artykuł spróbuje Ci w tym niełatwym zadaniu pomóc.

postanowienia noworoczne
shaffandi / 123RF

Co zrobić żeby dotrzymać przyrzeczenia noworocznego:

1. Rozgłos. To bardzo dobry sposób. Jeśli coś postanawiasz – podziel się tym z przyjaciółką, znajomym, kimś bliskim. Niech Ciebie pilnują.

2. Konkurencja. Jeśli masz kogoś, kto również chce podjąć to samo wyzwanie – załóżcie się komu uda się dopiąć przyrzeczenia. Stracisz niewiele, a możesz zyskać poważny bodziec motywacyjny.

3. Zapisz. To ważne – zapisz w widocznym miejscu przypomnienie o tym, co chcesz osiągnąć. Jeśli stosujesz się do punktu czwartego – możesz dodać sobie przypominajkę w komputerze / na telefonie żeby kontrolować, czy osiągasz wyznaczone cele.

4. Mierz cele. Nie mów „schudnę” – powiedz: „będę lżejsza / lżejszy o kilogram co dwa tygodnie” aż do wiosny. Dzięki temu nie będziesz odkładać realizacji celów na później tylko łatwo skontrolujesz czy cel możesz osiągnąć.

5. Małe kroczki. Nie od razu Rzym zbudowano. Nie rzucaj się na głęboką wodę. Lepiej rozłożyć plan odchudzania na dłużej niż frustrować się, że mało chudniemy. To, że poszczególne etapy mogą się udać – jeszcze bardziej będzie Cię motywować, gdy dostrzeżesz, że cele i marzenia się naprawdę spełniają.

6. Jeden cel. Lepiej skup się na jednym celu. Nowy Rok to dobry moment na kompletne przebudowanie swojego życia, ale chwytając wiele srok za ogon ryzykujesz, że nie osiągniesz nic.

Zobacz również
monodieta

7. Znajdź pomoc. Jeśli szukasz sposobu na zrzucenie paru kilogramów to nie działaj po omacku, przechodząc na głodówkę. Czasami lepiej poszukać informacji w internecie, skontaktować się ze specjalistą od dietetyki albo przyjacielem, który już odniósł sukces. Ustrzeżesz się przed porażką i ochronisz przed efektem jo-jo.

8. Bądź optymistą! A jeśli będziesz pozytywnie nastawiony – na pewno się uda – czego w Nowym Roku życzy Wam redakcja dietetycy.org.pl. :-)

Przeczytaj inne porady na odchudzanie dietetycy.org.pl !