Programy dla dietetyków 2023. Porównanie programów na rynku

Avatar photo
programy dietetyczne porównanie

W codziennej pracy dietetyka program do układania jadłospisów to jest już must-have. Obecnie dostępne programy dla dietetyków oferują co oczywiste – pomoc w prowadzeniu wywiadu dietetycznego oraz układanie i bilansowanie diet. Wychodzą jednak już daleko poza te podstawowe funkcje. Samych polskich programów dietetycznych jest na rynku kilkanaście i o wiele więcej zagranicznych. Stąd też porównanie ich funkcjonalności może stanowić nie lada wyzwanie.

Przed Wami zestawienie, które ma uporządkować funkcjonalności programów. Jak zobaczycie – nie ma jednego najlepszego programu. Mamy nadzieję, że po lekturze będziecie wiedzieli, który z nich spełnia Wasze indywidualne oczekiwania. Dane zebraliśmy dla Was bezpośrednio u twórców programów. Autorzy napisali, jakie kluczowe korzyści dla użytkowników kryją się w ich oprogramowaniu.

Porównanie popularnych programów dla dietetyków:

programy dietetyczne 2023

Co mówią autorzy programów o nich?

Aliant

Marcin Olech

Współtwórca programu Aliant, współwłaściciel marki Aliant, główny analityk

Już od 2011 r. systematycznie aktualizujemy, modernizujemy i unowocześniamy nasz system, wzbogacając go o przydatne, przemyślane i maksymalnie praktyczne funkcjonalności. Gwarantujemy bezpieczeństwo danych pacjentów na najwyższym poziomie oraz sprytne rozwiązania, nieocenione w konstruowaniu diet w żywieniu indywidualnym oraz zbiorowym. Odmienna architektura programu od konkurencji zapewnia szybką pracę niezależną od przeciążeń internetu oraz innych osób pracujących równolegle z Aliantem

AvoDiet

Karol Masuhr

Współtwórca programu, główny programista

Avodiet to nowoczesna aplikacja z kompleksowym podejściem do tematu. W jednym miejscu można układać jadłospisy, umawiać wizyty z pacjentami, wysyłać ankiety, śledzić kończące się i rozpoczęte jadłospisy oraz tworzyć szablony zaleceń. To, co nas wyróżnia, to bardzo duża elastyczność na każdym etapie pracy w programie. Dietetyk ma możliwość stworzenia od zera spersonalizowanej ankiety żywieniowej, czy ustawienia różnej kaloryczności i liczby posiłków na każdy dzień tygodnia. Umożliwiamy import danych, pracę w wielu zakładkach oraz włączenie ciemnego motywu. Stale rozwijamy naszą aplikację, zgodnie z potrzebami naszych użytkowników. Wejdź na avodiet.pl i przekonaj się, że układanie jadłospisów jeszcze nigdy nie było tak przyjemne.

Dietetyk Pro

Przemysław Krzeszowski

Założyciel DietetykPro, główny analityk, Inspektor Ochrony Danych Osobowych (IODO)

DietetykPro to najczęściej wybierany program dla dietetyków i specjalistów ds. żywienia. Służy do układania jadłospisów oraz prowadzenia gabinetów dietetycznych (stacjonarnie i online). Dzięki inteligentnym funkcjom program dopasowuje się do stylu pracy dietetyka. DietetykPro oferuje między innymi: terminarz DietDoctor, konto online pacjenta, aplikację mobilną, stale rosnącą bazę produktów i potraw oraz funkcje takie jak skalowanie jadłospisów czy wyświetlanie produktów niewykorzystanych. Nie zwlekaj i dołącz do PROfesjonalistów!

Dietico

Justyna Lipińska

Twórca programu, CEO Dietico

Jako zespół, tworzymy Dietico — niezawodne narzędzie dla profesjonalistów do pracy z pacjentem w gabinecie dietetycznym. Oprócz wygodnego, intuicyjnego interfejsu i szeregu przydatnych funkcjonalności, wyróżnia nas możliwość udostępniania danych między dietetykami (np. zaleceń, własnych produktów, dań czy szablonów jadłospisów), dzięki czemu osoby pracujące w jednym gabinecie/znajomi mają dostęp do wspólnej bazy danych. Ciągle uaktualniana lista gotowych diet, produktów rynkowych z popularnych sklepów oraz zaleceń dietetycznych pozwala zaoszczędzić czas, by skupić się na relacji z pacjentem, która jest kluczem do sukcesu. Program daje również możliwość tworzenia własnych wywiadów żywieniowych tak, by dopasować je swojej grupy pacjentów. Rozwijamy program zgodnie z propozycjami Użytkowników, gdyż zależy nam, żeby praca na Dietico była przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Dietik.Pro

Michał Nalborski

CEO, Dietik.Pro

Mimo dużej ilości programów na rynku odczułem, że praca dietetyka podczas układania jadłospisów jest nadal czasochłonna. Dietetyk powinien skupić się na przyjmowaniu i obsłudze pacjentów wraz z poświęceniem czasu na marketing, żeby jego firma się rozwijała. Naszym zadaniem jest dostarczenie kompleksowego narzędzia, które znacznie przyśpieszy proces pracy dietetyka. Dołączając do Dietik.pro, zyskujesz dużo więcej niż u konkurencji.

Diet Planner

Paweł Sala

CPO Diet Planner

Diet Planner jest pierwszym programem wspierający dietetyków przy pomocy sztucznej inteligencji. Od samego początku, gdy zrodził się pomysł, byliśmy pewni, że będzie to przełom w branży dietetycznej. Diet Planner sprawia, że dietetycy nie muszą tracić czasu na żmudne układanie jadłospisów i w końcu mają czas, aby poświęcić go pacjentom. W rozmowach z naszymi Klientami słyszymy, że teraz mogę myśleć o szerszym działaniu, zwiększeniu ilości pacjentów i wielu pomysłach, które rodzą się w ich głowie dzięki temu, że układanie jadłospisów przestało być zajmującym wyzwaniem.

Kcalmar.pro

dr n. o zdr. Marzena Lamont

Główny dietetyk i współtwórca programu

Kcalmar.pro to innowacyjny program, który dzięki zaawansowanemu system podpowiedzi, wraz z rozbudowanymi funkcjami kreatora pomaga w błyskawicznym tworzeniu planów żywieniowych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Program umożliwia pozyskanie nowych pacjentów poprzez profil publiczny, a także przesyłanie gotowych planów żywieniowych za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Projektując system, kierowaliśmy się podstawową zasadą – maksymalnego skrócenia czasu pracy, pozwalającego na pozyskanie większej liczby pacjentów oraz zwiększenie zysków naszych użytkowników. Kcalmar.pro to także rozbudowana baza certyfikowanych szkoleń prowadzonych przez uznanych ekspertów.

Zobacz również

MakeMeDiet

Gabriela Nieć


Współtwórczyni aplikacji

Make Me Diet to intuicyjny i nowoczesny program dostępny w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i francuskiej. Jest obecnie najczęściej polecanym programem przez dietetyków ze względu na bogatą funkcjonalność programu i atrakcyjną cenę. Naszym celem było stworzenie przyjaznego, prostego a zarazem bardzo efektywnego narzędzia dla profesjonalistów. Codziennie staramy się zapewnić stabilne oprogramowanie, które zawsze działa sprawnie, a pomocna obsługa klienta jest do dyspozycji każdego użytkownika. Nieustannie rozwijamy program aby był coraz lepszy, co jest doceniane przez zadowolonych dietetyków korzystających z naszego rozwiązania. Staramy się wspierać także studentów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z układaniem jadłospisów, zapewniając im profesjonalne narzędzie w pełnej wersji.

Nuvero

Natalia Jasiakiewicz

Dietetyk i współtwórca programu Nuvero


Tworząc NUVERO, pragnęliśmy zaspokoić wszystkie wymagania dietetyków i żywieniowców, którzy realizują się na różnych płaszczyznach pracy w Naszej branży. W programie wdrożyliśmy rozwiązania pozwalające skrócić czas pisania diet do minimum, udostępniliśmy bazę produktów IŻŻ, oraz narzędzie do stworzenia strony internetowej poradni jak i formularz do pracy on-line z pacjentem. Dietetycy, którzy przyjmują zlecenia z placówek żywienia zbiorowego czy firm cateringowych, mogą z łatwością wygenerować takie dokumenty jak: menu z alergenami, kosztorys diety czy etykiety dla „diety pudełkowej”.

Tiqdiet

Michael Kacprzak

Założyciel Tiqdiet

TiqDiet jest najwyżej ocenianym pod względem łatwości użycia programem, który pomaga dietetykom szybko tworzyć jadłospisy na podstawie dostępnych szablonów. Jako jedyny program na rynku poza wydrukiem jadłospisów oferuje wysyłanie jadłospisu do pacjenta na wszystkie dostępne platformy: www, www na telefon, i nową aplikację mobilną. Program ponadto oferuje darmową aplikację mobilną dla dietetyka oraz pacjenta. Dietetyk może komunikować się z pacjentami na bieżąco. Pacjent może wypróbować testowe plany zanim zdecyduje się korzystać z usług dietetyków korzystających z TiqDiet. Wszystkie funkcje są dostępne w jednej cenie, w abonamencie miesięcznym lub rocznej opłacie.

Podsumowanie

Jak widzicie, wybór programów dietetycznych na rynku jest bardzo bogaty. Liczymy, że to zestawienie pomogło Wam wyborze tego, który spełni Wasze wymagania.