Programy dla dietetyków 2022. Porównanie programów na rynku

Avatar photo
programy dietetyczne porównanie

W codziennej pracy dietetyka program do układania jadłospisów to jest już must-have. Obecnie dostępne programy dla dietetyków oferują co oczywiste – pomoc w prowadzeniu wywiadu dietetycznego oraz układanie i bilansowanie diet. Wychodzą jednak już daleko poza te podstawowe funkcje. Samych polskich programów dietetycznych jest na rynku kilkanaście i o wiele więcej zagranicznych. Stąd też porównanie ich funkcjonalności może stanowić nie lada wyzwanie.

Przed Wami zestawienie, które ma uporządkować funkcjonalności programów. Jak zobaczycie – nie ma jednego najlepszego programu. Mamy nadzieję, że po lekturze będziecie wiedzieli, który z nich spełnia Wasze indywidualne oczekiwania. Dane zebraliśmy dla Was bezpośrednio u twórców programów. Autorzy napisali, jakie kluczowe korzyści dla użytkowników kryją się w ich oprogramowaniu.

Porównanie wiodących programów dla dietetyków:

Co mówią autorzy programów o nich?

Aliant

Marcin Olech

Współtwórca programu Aliant, współwłaściciel marki Aliant, główny analityk

Już od 2011 r. systematycznie aktualizujemy, modernizujemy i unowocześniamy nasz system, wzbogacając go o przydatne, przemyślane i maksymalnie praktyczne funkcjonalności. Gwarantujemy bezpieczeństwo danych pacjentów na najwyższym poziomie oraz sprytne rozwiązania, nieocenione w konstruowaniu diet w żywieniu indywidualnym oraz zbiorowym. Odmienna architektura programu od konkurencji zapewnia szybką pracę niezależną od przeciążeń internetu oraz innych osób pracujących równolegle z Aliantem

AvoDiet

Karol Masuhr

Założyciel AvoDiet, główny programista

AvoDiet to nowa, intuicyjna i szybka aplikacja dla profesjonalistów. Stworzyliśmy program, który ograniczy czas spędzony na tworzeniu jadłospisów, jak i planowaniu pracy. Aplikacja posiada innowacyjne funkcjonalności, które ją wyróżniają. Jest to między innymi dashboard zawierający ostatnio edytowane jadłospisy, nowo dodanych pacjentów, czy kończące się diety. Dodatkowo program posiada zaawansowane ustawienia norm w jadłospisie, co pozwala na zdefiniowanie różnej kaloryczności i rozkładu makroskładników na poszczególne dni tygodnia. Codziennie pracujemy nad nowymi funkcjonalnościami i stale uaktualniamy naszą bazę produktów i potraw. Wejdź na avodiet.pl i przekonaj się, że układanie jadłospisów jeszcze nigdy nie było tak przyjemne.

Dietetyk Pro

Przemysław Krzeszowski

Założyciel DietetykPro, główny analityk, Inspektor Ochrony Danych Osobowych (IODO)

DietetykPro to najczęściej wybierany program dla dietetyków i specjalistów ds. żywienia. Służy do układania jadłospisów oraz prowadzenia gabinetów dietetycznych (stacjonarnie i online). Dzięki inteligentnym funkcjom, program dopasowuje się do stylu pracy dietetyka. DietetykPro oferuje między innymi: terminarz DietDoctor, konto online pacjenta, stale rosnącą bazę produktów i potraw oraz funkcje takie jak skalowanie jadłospisów czy pomoc wirtualnego asystenta dietetyka, dającego na bieżąco wskazówki i podpowiedzi. Nie zwlekaj i dołącz do PROfesjonalistów!

Dietico

Justyna Lipińska

Dietico

Dietico to intuicyjny i nowoczesny program dla dietetyków, którym zależy na sprawnym, szybkim i praktycznym układaniu diet dla swoich pacjentów.

Dietik.Pro

Michał Nalborski

CEO, Dietik.Pro

Mimo dużej ilości programów na rynku odczułem, że praca dietetyka podczas układania jadłospisów jest nadal czasochłonna. Dietetyk powinien skupić się na przyjmowaniu i obsłudze pacjentów wraz z poświęceniem czasu na marketing, żeby jego firma się rozwijała. Naszym zadaniem jest dostarczenie kompleksowego narzędzia, które znacznie przyśpieszy proces pracy dietetyka. Dołączając do Dietik.pro, zyskujesz dużo więcej niż u konkurencji.

Kcalmar.pro

dr n. o zdr. Marzena Lamont

Główny dietetyk i współtwórca programu

Kcalmar.pro to innowacyjny program, który dzięki zaawansowanemu system podpowiedzi, wraz z rozbudowanymi funkcjami kreatora pomaga w błyskawicznym tworzeniu planów żywieniowych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Program umożliwia pozyskanie nowych pacjentów poprzez profil publiczny, a także przesyłanie gotowych planów żywieniowych za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Projektując system, kierowaliśmy się podstawową zasadą – maksymalnego skrócenia czasu pracy, pozwalającego na pozyskanie większej liczby pacjentów oraz zwiększenie zysków naszych użytkowników. Kcalmar.pro to także rozbudowana baza certyfikowanych szkoleń prowadzonych przez uznanych ekspertów.

MakeMeDiet

Gabriela Nieć


Współtwórczyni aplikacji

Make Me Diet to intuicyjny i nowoczesny program dostępny w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i francuskiej. Jest obecnie najczęściej polecanym programem przez dietetyków ze względu na bogatą funkcjonalność programu i atrakcyjną cenę. Naszym celem było stworzenie przyjaznego, prostego a zarazem bardzo efektywnego narzędzia dla profesjonalistów. Codziennie staramy się zapewnić stabilne oprogramowanie, które zawsze działa sprawnie, a pomocna obsługa klienta jest do dyspozycji każdego użytkownika. Nieustannie rozwijamy program aby był coraz lepszy, co jest doceniane przez zadowolonych dietetyków korzystających z naszego rozwiązania. Staramy się wspierać także studentów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z układaniem jadłospisów, zapewniając im profesjonalne narzędzie w pełnej wersji.

Zobacz również
trening w domu

Nuvero

Natalia Jasiakiewicz

Dietetyk i współtwórca programu Nuvero


Tworząc NUVERO, pragnęliśmy zaspokoić wszystkie wymagania dietetyków i żywieniowców, którzy realizują się na różnych płaszczyznach pracy w Naszej branży. W programie wdrożyliśmy rozwiązania pozwalające skrócić czas pisania diet do minimum, udostępniliśmy bazę produktów IŻŻ, oraz narzędzie do stworzenia strony internetowej poradni jak i formularz do pracy on-line z pacjentem. Dietetycy, którzy przyjmują zlecenia z placówek żywienia zbiorowego czy firm cateringowych, mogą z łatwością wygenerować takie dokumenty jak: menu z alergenami, kosztorys diety czy etykiety dla „diety pudełkowej”.

Tiqdiet

Michael Kacprzak

Założyciel Tiqdiet

TiqDiet jest najwyżej ocenianym pod względem łatwości użycia programem, który pomaga dietetykom szybko tworzyć jadłospisy na podstawie dostępnych szablonów. Jako jedyny program na rynku poza wydrukiem jadłospisów oferuje wysyłanie jadłospisu do pacjenta na wszystkie dostępne platformy: www, www na telefon, aplikację mobilną oraz smartwatch (apple watch). Program ponadto oferuje darmową aplikację mobilną dla dietetyka, przez którą może komunikować się z pacjentami na bieżąco. Wszystkie funkcje są dostępne w jednej cenie, w abonamencie miesięcznym lub rocznej opłacie.

Vitme

Tomasz Krawczyk

Twórca aplikacji

VITME to profesjonalny program dla dietetyków i trenerów personalnych. Umożliwia prowadzenie kartotek pacjentów, budowanie jadłospisów, oraz generowanie eleganckich wydruków PDF dla klientów. Zaletą VITME jest przejrzysty interfejs, obszerna baza składników oraz niedrogi abonament.

Podsumowanie

Jak widzicie, wybór programów dietetycznych na rynku jest bardzo bogaty. Liczymy, że to zestawienie pomogło Wam wyborze tego, który spełni Wasze wymagania.