Programy komputerowe online dla dietetyków

Odkąd stałe połączenie z Internetem przestało być problemem – coraz więcej programów komputerowych z których korzystamy przeniosło się z tych, które instalujemy na komputerze na usługi dostępne online. Nie inaczej jest w przypadku programów komputerowych dla dietetyków. Chociaż dalej wiodące rozwiązania w polskiej branży żywieniowej to dalej tradycyjne programy (o których poczytać można >tutaj<) – to rozwiązania internetowe często biją je nie tylko wygodą korzystania ale także funkcjonalnościami. Jak to możliwe? Pokażmy na przykładach:

Kcalmar.pro – Od dietetyków dla dietetyków

mac

Kcalmar.pro to program opracowany z myślą o prowadzeniu – ale także kompleksowym kontakcie i obsłudze pacjenta przez Internet. Rozwiązanie w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne i zdecydowanie sprawia, że układanie diety jest nie tylko mniej pracochłonne (producent chwali się, że ułożenie jadłospisu z programem trwa nawet 30 minut) ale też po prostu znacznie bardziej przyjemne.

To samo można powiedzieć o samym śledzeniu postępów pacjenta, możliwości dobierania szablonów, automatyzacji wielu rzeczy, które normalnie mogłyby być zbyt pracochłonne (jak lista zakupów, dokładne dane o konkretnych składnikach pokarmowych).

Więcej informacji na stronie programu > kcalmar.com/dietetyk/

Korzystałeś? Oceń Kcalmar.pro >

TIQDIET – Mobilny kontakt z pacjentem

mobile_mockup

To produkt, który właśnie przygotowuje się do wejścia na polski rynek i zamierza dać dietetykom to, czego do tej pory nie mieli – scentralizowany kontakt z klientem poprzez nawiązanie z nim stałego, mobilnego kontaktu. Co to oznacza w praktyce? Przeprowadzamy wywiad, dodajemy do aplikacji plan terapii, klient odczytuje na swoim urządzeniu mobilnym ułożony przez nas plan i na bieżąco odhacza zalecenia, które wykonał – dodaje pomiary, co pozwala na bieżąco śledzić postępy terapii. Do tego dochodzą powiadomienia, które pomogą nieinwazyjnie wspomóc motywację u pacjenta.

Co ciekawe – ze względu, że produkt dopiero niebawem rusza – istnieje jeszcze możliwość zapisania się na darmowe konta w programie w ramach 500 pierwszych rejestracji. Więcej informacji na tiqdiet.pl.

Korzystałeś? Oceń Tiqdiet >

EDiet PRO – Poradnia i narzędzia dostępne online

ediet

Ten program może być już części z Was znany, bo funkcjonuje już z powodzeniem na rynku polskim od dłuższego czasu. Po rejestracji w serwisie dostajemy dostęp do narzędzia, które pozwala układać diety przy wykorzystaniu wielu, ciekawych funkcji takich jak: gotowe przepisy (obecnie już ponad 1000), tabele kaloryczne wraz z kalkulatorami, kontakt z klientem, szablony i automat. Tutaj płacimy za każdego pacjenta, którego prowadzimy. Co ciekawe – dietę ułożoną przez nas również tutaj klient będzie posiadał i mógł odczytać ze swojego komputera w formie interaktywnego kalendarza.

Możliwość przetestowania programu na 1 testowym pacjencie jest darmowa i możliwa na stronie programu: edietpro.pl

Zobacz również
bulimoreksja

Korzystałeś? Oceń eDietpro >

Nutrihand – dla anglojęzycznych

nutrihand

Osoby zainteresowane programami popularnymi za granicą mogą zwrócić uwagę na Nutrihand – chociażby, aby porównać co już w chwili obecnej jest proponowane specjalistom żywienia za granicą. Przede wszystkim serwis chodzi na potężnej, darmowej bazie USDA i tamtejszych danych – obecnie ponad 250 000 tysiącach produktów, czyli jest to liczba ogromna.

Kluczowe kwestie – czyli układanie diet ma trwać według zapewnień producenta 5 minut dzięki wbudowanym szablonom, które można zmieniać. Diety mogą być oparte o metody „My Plate” i systemu „Exchange”.  W bardziej rozwiniętych wersjach to także śledzenie przez klienta swoich planów żywieniowych online, komunikacja. To także możliwość stworzenia portalu dla swojej poradni lub (bardziej) sieci poradni… Więcej o programie na: nutrihand.com

Korzystałeś? Oceń Nutrihand >

Wasza opinia:

To nie jest na pewno wyczerpująca lista aplikacji webowych, które można wykorzystać w poradni dietetycznej. Korzystaliście z którejś z nich? Wolicie wersje standardowe? A może znacie ciekawe alternatywy? Zachęcamy do dzielenia się opiniami w komentarzu!