ProSkurcz – kompleks minerałów na skurcze mięśni

Bolesny skurcz zwykle napada nagle i dużą siłą – w trakcie intensywnej aktywności fizycznej, w czasie snu ale też, gdy przez dłuższy czas się nie poruszamy. O ile sam kurcz mięśni zwykle kończy się na samym bólu (lub braku – jeśli to „jedynie” drgająca powieka), to warto przyjrzeć się co go powoduje – i ten powód wyeliminować.

Co powoduje kurcze mięśni?

Źródła skurczu mogą być różne – jednak do najczęściej występujących i istotnych zaliczyć można intensywną aktywność fizyczną, niedotlenienie mięśni. Istnieją także czynniki zwiększające częstotliwość tych objawów a niestety dość powszechne we współczesnym świecie – takie jak siedzący tryb życia, nadmierna masa ciała, przewlekły stres. Często odwodnienie i przegrzanie organizmu są również nie bez znaczenia. To także częsty objaw świadczący o problemach z krążeniem żylnym czy poważniejszych schorzeniach jak miażdżyca.

Czy dostarczasz organizmowi niezbędnych minerałów?

W praktyce wskazuje się na trzy składniki, których niedobór może powodować bolesne kurcze mięśni. Są to:

  • wapń
  • magnez
  • potas

Przy dobrze ułożonej diecie składniki te są dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem. Często jednak jeśli nasza dieta jest zbyt uboga (odchudzanie) lub monotonna (brak żróżnicowania) – składników tych może być niewystarczająca ilość.

Jak radzić sobie ze skurczem?

Metody można podzielić na trzy obszary:

Doraźny – gdy złapie cię skurcz, staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów (ryzyko zbędnych obrażeń) – mięsień spróbuj rozciągnąć, rozmasować

Przyczynowy – zweryfikuj czy dostarczasz z dietą odpowiedniej ilości minerałów. Jeśli nie – spróbuj zmienić dietę. Pomocne mogą się także okazać suplementy diety zawierające kluczowe składniki – takiej jak ProSkurcz.

Zmiana stylu życia – jeśli problem wynika z nieprawidłowego stylu życia – należy przemyśleć, czy nie powinniśmy go zmodyfikować, szczególnie jeśli brak takiego działania stanowi ryzyko poważniejszych chorób i dolegliwości w późniejszym okresie życia.

Suplementy diety – ProSkurcz

Wspomniany suplement ProSkurcz dr Gaja dostępny między innymi w aptece internetowej https://propharma24.pl/ uzupełnia te składniki, których brak może powodować bolesne dolegliwości.

W składzie produktu znajdziemy kwasek cytrynowy oraz kluczowe składniki w postaci węglanu magnezu, węglanu wapnia i węglanu potasu.

Zobacz również

  1. Wsyp saszetkę (1 saszetka = 5 gramów proszku) do 20-30 ml gorącej wody

  2. Zamieszaj i dolej zimnej wody

Po zmieszaniu z wodą jak na powyższej instrukcji uzyskujemy brakujący magnez, wapń i potas. Suplement można spożyć maksymalnie dwa razy dziennie i standardowo nie należy przekraczać dozwolonej dawki.

Pamiętaj, że suplement nie może stanowić zamiennika zróżnicowanej diety.