Teraz czytasz
Ranking – Najlepsza marka mleka UHT

Ranking – Najlepsza marka mleka UHT

najlepsze mleko uht

Chociaż wiele osób nie wyobraża sobie innego mleka niż pyszne mleko prosto od krowy – to większość osób czy to z przymysu – czy to z wyboru decyduje się na zakup mleka UHT. Dzisiejszy ranking dietetycy.org.pl polecamy wyborowi najlepszej marki mleka UHT.

Najlepsze mleko UHT

Na rynku polskim istnieje kilka firm o prawdziwie krajowym zasięgu. Oczywiście krajobraz ten uzupełnia cały szereg mniejszych producentów. Mleko UHT – poddawane jest procesowi od którego bierze się jego nazwa (UHT to po angielsku ultra-high temperature processing, czyli obróbka w bardzo wysokiej temperaturze). Cały proces jest szybki i polega na podgrzaniu i natychmiastowym ochłodzeniu mleka, co zapewnia ten efekt, że w ten sposób zabijane są bakterie. Przez ten proces mleka ma być bardziej bezpieczne dla konsumenta.

Oczywiście choć – mleko to mleko – i ciężko z tym dyskutować, to nie są one równe w smaku i procesie technologicznym. Stąd też konsumentom nie jest wcale obojętne mleko której marki kupują. Często decyzja nie opiera się wyłącznie na cenie. Choć producenci starają się kusić pięknymi opakowaniami i chwytliwymi, swojskimi nazwami swoich produktów – kluczowy wciąż jest smak i wartość odżywcza.

Marki mleka UHT

W ankiecie, do wzięcia udziału w której Was zapraszamy, umieściliśmy najpopulaniejsze marki mleka UHT w Polsce. Jeśli brakuje Waszego ulubionego – oczywiście dajcie koniecznie znać w komentarzu – postaramy się je dodać.

Zobacz również
mleko wielbłądzie

Ranker – Top 10 Lists and More

0 0 głosuj
Oceń artykuł :-)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie swoje komentarze