Recenzja: Diet coaching – poradnik dla wiecznie odchudzających się – Urszula Mijakowska

Avatar photo
Tytuł: Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się
Autor: Urszula Mijakowska
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Samo Sedno
Ilość stron: 184

Urszula Mijakowska w swojej książce przybliża czytelnikowi ideę diet coachingu, wychodząc z założenia, że zmiana zaczyna się w głowie. Oznacza to, iż od zmian w odżywianiu należy zacząć korektę dotychczasowych nawyków, tak by jedzenie było przyjemnością, a nie pasmem ciągłych wyrzeczeń. Autorka uważa, że każdy z nas może zostać swoim własnym diet coachem, a w poradniku „Diet coaching – poradnik dla wiecznie odchudzających się” motywuje, doradza oraz uczy zdrowego stylu życia i osiągania upragnionej wagi poprzez  świadome odżywianie.

Poradnik podzielony został na kilka rozdziałów, których forma zbliżona jest do indywidualnych sesji diet coachingu, w celu jak najlepszego poznania samego siebie i zmiany tego co sam czytelnik uzna za stosowne. Poszczególne rozdziały poradnika przeprowadzają czytelnika przez wyjaśnienie korzyści płynących z diet coachingu oraz poznania nie tylko jakie są podstawowe składniki odżywcze i dlaczego stanowią one podstawę zdrowego stylu życia, ale także w jaki sposób rozwijać nawyki żywieniowe, jak łączyć produkty, by były lekkostrawne, zdrowe i przynosiły oczekiwane rezultaty. Na koniec autorka motywuje oraz uczy jak pokonywać pojawiające się trudności.

Z całą pewnością korzyści jakie płyną z przeczytania poradnika Urszuli Mijakowskiej to wiedza dotycząca świadomego odżywiania, poprawa jakości życia, poznanie swoich prawdziwych potrzeb żywieniowych, obserwowanie zmiany nawyków, zachowań i przekonań, odzyskanie kontroli nad emocjami, jedzeniem i własnym życiem i przyjęcie postawy „wybieram, postanawiam, decyduję”.

„Diet coaching – poradnik dla wiecznie odchudzających się” to profesjonalnie zebrany cykl informacji, dzięki którym czytelnik stopniowo rozwija swoje kompetencje (wiedzę, umiejętności i postawy) w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia. Książka pomaga zrozumieć potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania, który będzie odpowiadał własnemu stylowi życia. To doskonały poradnik dla wiecznie odchudzających się, osób chcących poznać lepiej siebie i swoje prawdziwe potrzeby żywieniowe, chcących nabyć umiejętności określania celu, tego „co chcę osiągnąć?”, poznać jaka żywność daje energię i dobre samopoczucie. Czytelnicy w dalszej kolejności będą w stanie opracować własny, zgodny z celami, potrzebami i stylem życia plan odżywiania, dzięki któremu będą cieszyć się życiem.