Rośliny nas ocalą – RECENZJA

Avatar photo
rośliny nas ocalą
Tytuł: Rośliny nas ocalą
Autor: Miriam Borovich
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 224

„Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami” to słowa Paracelsusa, umieszczone na pierwszej stronie książki pt. „Rośliny nas ocalą”, która ukazała się nakładem wydawnictwa MUZA.

Rośliny nas ocalą – Miriam Borovich

rośliny nas ocalą

Nasi przodkowie już od najdawniejszych czasów korzystali z dobrodziejstw natury do leczenia różnych dolegliwości. Ludzie współcześni jednak, podążając za reklamą, sięgają po różnorodne tabletki, które  np. złagodzą ból czy pomogą szybciej zasnąć. Suplementy diety i leki dostępne bez recepty cieszą się ogromną popularnością – stosuje je prawie znaczna część konsumentów. Możemy je kupić niemal w każdym sklepie. Czy jednak to jedyny sposób na codzienne dolegliwości? Otóż nie! Zamiast  sztucznych substancji chemicznych należy sięgnąć po rośliny lecznicze, których działanie prozdrowotne zostało udowodnione naukowo. Należy zapoznać się z ich właściwościami i je wykorzystywać, wsłuchiwać się we własne ciało i dbać o zdrowie – zachęca Miriam Borovich, autorka książki.

15 roślin leczniczych

Lektura dostarcza nam rzetelnej wiedzy na temat „15 roślin leczniczych zdolnych puścić z torbami koncerny farmaceutyczne”. Autorka podpowiada jak je dobierać, hodować i przygotowywać. Możemy także zapoznać się z przeciwwskazaniami do stosowania wszystkich opisanych roślin. Dowiemy się, które substancje obecne w roślinach odpowiadają za ich właściwości prozdrowotne. Czy wiecie jaki wpływ na nasze zdrowie mają witaminy czy olejki eteryczne? Znajdziemy też instrukcję przygotowania naturalnych leków, ale też przepisy kulinarne. Czy wiedzieliście, że „złote mleko” z kurkumy posiada niezwykłe właściwościach lecznicze? Kurkuma działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, chroni przed miażdżycą i … nowotworami! Mięta to świetny środek przeciwbólowy oraz ułatwiający trawienie, zaś lukrecja redukuje nadmiar soku żołądkowego. Cierpisz na alergie? Natura ma na to sposób! Odwar z kocanki włoskiej jest doskonałym lekiem antyhistaminowym. Dziurawiec… ziele znane, jednak niedoceniane. Obecnie roślina jest coraz częściej stosowana jako naturalna kuracja przeciwdepresyjna! Zamiast po chemiczne tabletki na obniżenie poziomu cholesterolu sięgnijmy po czosnek, który jest też doskonałym naturalnym antybiotykiem. Głóg obniży ciśnienie, a kozłek lekarski pomoże przy stresie i bezsenności. Przy problemach skórnych niezastąpiony okaże się własnoręcznie przygotowany żel aloesowy, a na wzmocnienie włosów płukanka  z pokrzywy. Z mniszka lekarskiego można przygotować … napar odchudzający! To jednak to nie wszystkie zalety roślin…

Rośliny nas ocalą

Autorka opisuje dokładnie rośliny, ich właściwości i podaje przepisy na napary, odwary, nalewki czy potrawy, np. omlet czy zupa z listkami pokrzywy.

Zobacz również
żywność ekologiczna

Stosując leki z domowej apteki, możemy złagodzić codzienne dolegliwości. Życie w harmonii z naturą zapewni nam lepsze samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Książka „Rośliny nas ocalą” pomoże poznać i pokaże jak stosować rośliny o właściwościach prozdrowotnych, które możemy uprawiać w ogrodzie i na balkonie. Stwórz naturalną osobistą domową apteczkę z roślin, które ocalą twoje zdrowie!