Śniadanie a odchudzanie

Avatar photo
śniadanie odchudzanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Śniadanie w znaczący sposób wpływa na to czy będziemy skłonni sięgnąć po tuczące przekąski w ciągu kolejnych godzin. Te stwierdzenia poparte są wynikami badań. Czy jednak regularne pomijanie śniadania przekłada się na masę ciała? Logicznie by było stwierdzić – tak. Prawda, według najnowszych badań, jest inna.

Pomijanie śniadań bez wpływu na odchudzanie

Sprawa jedzenia i niejedzenia śniadań jest już od dłuższego czasu dość kontrowersyjna. Czasem stanowi podstawę całego stylu żywienia oraz popularnych diet. Nic dziwnego, że została wzięta na celownik badaczy raz jeszcze. Sprawą zajęli się naukowcy z University of Alabama w Birmingham, badając grupę ponad 300 osób. Co ciekawe – odkryli, że długotrwałe pomijanie śniadania wpływa na odchudzanie identycznie jak jego regularne spożywanie.

Jeść czy nie jeść śniadania?

Oczywiście śniadanie jak już dowiedziono wpływa na to co wybieramy do jedzenia w ciągu dnia i jak działa nasz organizm, jak się czujemy. Odpowiednie naładowanie energii rano sprawia, że czujemy się lepiej i jemy zdrowiej, rozsądniej. Istotność odpowiedniego śniadania jest więc nie do przecenienia. Natomiast samo jedzenie lub jego brak nie stanowi złotego środka do zrzucenia zbędnych kilogramów – a przynajmniej brak na to obecnie mocnych dowodów.

Zobacz również
zielona herbata odchudzanie

Źródło: cbsnews.com