Sposoby na odpoczynek po ciężkim dniu w pracy

Niezależnie od tego, jaką pracę wykonujesz, z pewnością nie raz zdarzyło Ci się odczuwać przemęczenie i niechęć wynikające z nadmiaru obowiązków zawodowych. Stres, który towarzyszy nam w codziennym życiu obniża samopoczucie, działa niekorzystnie na układ odpornościowy oraz przyczynia się do powstawania wielu przewlekłych chorób. Dlatego tak ważny jest czas odpoczynku, który powinniśmy wykorzystywać do maksymalnego odprężenia, relaksu oraz przywrócenia zdrowej równowagi. W poniższym artykule przeczytasz o naszych sprawdzonych sposobach, dzięki którym odprężysz się po ciężkim dniu w pracy.

Domowe SPA

Pełnię relaksu po męczącym dniu w pracy można uzyskać dzięki upiększającym zabiegom pielęgnacyjnym oraz aromaterapii. Oczywiście, od czasu do czasu warto udać się do salonu odnowy, w którym zawodowcy zrobią to w profesjonalny sposób. Na co dzień jednak możemy uciec się do domowych rozwiązań. Piękny aromat olejków ma bardzo często działanie zarówno odprężające jak i lecznicze. Dla przykładu spokój i harmonię uzyskasz, stosując olejek lawendowy. Jeżeli w wyniku stresu doświadczasz bólów głowy, warto sięgnąć po olejek anyżowy lub cytrynowy. Kiedy brakuje ci motywacji do działania, zastosuj olejek z trawy cytrynowej. Zabiegi pielęgnacyjne warto wzbogacić maseczkami na twarz i włosy domowej produkcji. Cuda może zdziałać połączenie drożdży i mleka, a także siemienia lnianego z ciepłą wodą. Dodatkowo działanie relaksujące przynosi masaż skóry głowy. Wykonuj przez 15 minut okrężne ruchy opuszkami palców lub kup specjalny masażer. Pomoże to zredukować nagromadzone napięcie, zminimalizuje bóle głowy i znakomicie Cię odpręży. 

Wieczorny seans

Nic tak nie odpręża jak wciągający serial czy też porywający film. Przeniesienie się w świat bohaterów pozwala nam zdystansować się do osobistych spraw i zapomnieć o problemach w pracy. Wieczór w towarzystwie najbliższych, miska popcornu przywraca dobry humor oraz potrzebną równowagę. W dzisiejszym świecie dostawcy prześcigają się w zapewnieniu nam szerokiej oferty filmów i seriali bez limitów. Wśród nich ostatnio pojawiają się same hity! Od kilku dni kinomaniacy mogą oglądać polski, porywający serial „W głębi lasu”. Kryminał w reżyserii Leszka Dawida i Bartosza Konopki to pełna emocji opowieść, w której warszawski prokurator wyjaśnia sprawę tajemniczego morderstwa. Do premier filmowych w ostatnim czasie możemy zaliczyć komedię „Gdzie jesteś, Bernadette?”, w której występuje niezwykła, oscarowa aktorka Cate Blanchett, w towarzystwie Billy’ego Crudupa oraz Emmy Nelson. Jest to zabawna historia o uznanej architektce, która nieoczekiwanie znika bez śladu, a w jej poszukiwaniu wyrusza cała rodzina. Czas odpoczynku po pracy to znakomita okazja na nadrabianie filmowych zaległości oraz rozrywki dla całej rodziny. 

Zobacz również
orzech włoski właściwości

Czas na sport

Doskonałym sposobem na zredukowanie poziomu stresu, który kumuluje się w organizmie na skutek wykonywanych zadań i obowiązków zawodowych, jest uprawianie sportu. Podczas aktywności fizycznej wytwarzane są dwa hormony: dopamina i serotonina, które wpływają na motywację do działania i dobre samopoczucie. Jeżeli jesteś bardzo zmęczony, wybierz spokojne, rozciągające ćwiczenia, np. jogę. Pomogą one zrelaksować Twoje ciało i przygotują organizm do snu. Dla bardziej aktywnych zaleca się bieganie, pływanie czy też jazdę na rowerze. Warto wzbogacić ćwiczenia o zdrową, zbilansowaną dietę. W natłoku codziennych obowiązków często brakuje nam czasu na gotowanie. Z pomocą przychodzi catering dietetyczny SuperMenu. Diety inspirowane filozofią żywienia Anny Lewandowskiej dostosowane są do indywidualnych potrzeb, a posiłki wykonuje się zawsze ze świeżych produktów. Oferowane dania złożone są z wysokowartościowych składników, które stanowią doskonałe źródło energii. Jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich pracujących osób, którym nadmiar obowiązków nie pozwala na przyrządzanie posiłków w domu.