Sympathica – Dżem 100% z owoców – wiśnia

100 gram owoców na 100 gram produktu

Producent dżemu 100% (czyli Lidl) chwali się, że jest to dżem 100% z owoców – 100 gram owoców przypada  na 100 gram produktu, jest też słodzony zagęszczonym sokiem jabłkowym. To zaś klasyfikuje dżem „Sympathica” w zaszczytnym gronie produktów o lepszej niż przeciętna rynkowa jakości. To nie jest produkt idealny, bo przez dosłodzenie zwiększa się jeszcze zawartość cukrów (dżemy już tak mają, że prawie całość wartości energetycznej płynie z węglowodanów, a konkretnie cukrów). Niemniej tutaj pod uwagę należy wziąć smak oraz to, że producent wybrał taki naturalniejszy sposób słodzenia niż standardowy cukier.

Wprawne oko niektórych z Was może powiedzieć „ok, gdzieś chyba już widziałem ten słoiczek” i był znacznie droższy. Nic dziwnego – produkt Lidla wyglądem etykiety, nawet logo jest bardzo bliski Łowiczowi, który był reklamowany w mediach. Dla porównania:

Jednak nie o samą etykietę chodzi – niezależnie od wszystkiego, produkt Lidla ma niemal identyczny skład do Łowicza, którego zresztą też warto smakoszom dżemów polecić. To zaś przekłada się niemal 1:1 na wartości odżywcze. Ale, ale… różnicą jest cena. Cena, która w przypadku Sympathici bliższa jest zwykłym, słodzonym cukrem dżemom.

A jeśli chodzi o smak – opinię jak zwykle pozostawiamy Wam – komentujcie!

Wiśnie
Zagęszczony sok jabłkowy
Pektyny (E440)

 

Kalorie:

100 gram produktu zawiera:

145 kcal / 7,3% GDA*

*dla zapotrzebowania 2000 kcal dziennie