Alergie pokarmowe u dzieci karmionych piersią

 • Anonymous dnia #10824

  Mam pytanie: zauważyłam, że u mojego 4-miesięcznego dziecka tuż po karmieniu na czółku wyskakują czerwone plamki. Myślę, że to może być sprawa alergiczna. Co powinnam jeść żeby nie powodować takich zmian na skórze dziecka?

  Ania

  Anonymous dnia #12133

  hej, nie jestem dietetykiem, ale powiem z własnego doświadczenia. Moje dziecko również miało różne wysypki, przede wszystkim na brzuszku, rączkach, łokciach. Miał również kolki :(,kąpany był tylko w emolientach. Pediatra zaleciła, żebym “chwilowo” odstawiła nabiał ze swojej diety po kilku, kilkunastu dniach nastąpiła poprawa – szczególnie ze strony układu pokarmowego, ale wysypki również ustąpiły. Tak więc zostaliśmy we dwoje przy diecie bezmlecznej/ bezlaktozowej. Na czas kiedy trafiłam do szpitala odstawiony cyc (synek miał 6m-cy) żywiony był mlekiem bebilon pepti, nan pro ha, i jeszcze jakimś ale już nie pamiętam, w każdym razie jak wróciłam to aż mnie przerażenie wzięło. Do cyca wrócił po 2-mcach (co było bardzo wątpliwe – ale jednak) znów dieta i znów całkowita poprawa.
  Teraz jesteśmy pod kontrolą alergologa i gastrologa (tu ze względu na nietolerancję glutenu również) we dwoje cały czas na dietach i na cycu :):):) Syn ma rok i 4 m-ce rozwija się prawidłowo, prowokacje robimy raz na jakiś czas żeby sprawdzić kiedy będzie można wrócić do “normalnego” trybu życia.
  życzę powodzenia, i radzę poradzić się pediatry oraz zwracać uwagę na reakcje dziecka (najważniejsza samoobserwacja),
  pozdrawiam
  Monika

  Anonymous dnia #12134

  Moja córka raz dostała wysypki ale od razu wiedziałam skąd się wzieła.
  Miała rok-karmiona piersią i był sezon na truskawki. Zjadłam dosłownie 3, a ona po godzinie była cała wysypana.

  Sezon na truskawki dla mnie został zakończony, mleko odciągnęłam i dalej karmiłam:)

  Anonymous dnia #12135

  @Ania-92 wrote:

  Mam pytanie: zauważyłam, że u mojego 4-miesięcznego dziecka tuż po karmieniu na czółku wyskakują czerwone plamki. Myślę, że to może być sprawa alergiczna. Co powinnam jeść żeby nie powodować takich zmian na skórze dziecka?

  Ania

  Zastanów się co jadłaś. Widocznie mały jest na coś uczulony, zapewne to minie. Mój synek tak miał kiedy zjadłam truskawki.

  Anonymous dnia #12136

  Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...