Analizator składu ciała do badan naukowych

 • Anonymous dnia #10712

  Szukam profesjonalnego analizatora składu ciała, który jest najbardziej dokładny w swoich pomiarach, jest wiarygodny, czyli że były przeprowadzane na nim badania naukowe i jest dostępny i serwisowany w Polsce.

  Anonymous dnia #11751

  Są 3 wiodące firmy z analizatorów składu ciała: Tanita, Jawon i InBody. Musisz poszukać na ich stronach czy ci któryś odpowiada. Najnowocześniejszy technologicznie jest analizator InBody. Wiem, bo akurat jestem na etapie zbierania informacji o wszystkich analizatorach, gdyż zamierzam któryś zakupić. Im dłużej czytam o tych wszystkich firmach, w których każdy zachwala swój, co oczywiste, tym coraz bliżej mi do sprzętu InBody. Wyróżnia go przede wszystkim technologia.

  Anonymous dnia #11750

  No dobrze, a co konkretnie ten inbody ma czego nie mają inne firmy i w czym niby jest lepszy?

  Anonymous dnia #11749

  już Ci piszę (źródło: medfitness.pl)
  Po pierwsze podczas badania nie uwzględnia wpisywanych na samym początku danych dotyczących wieku, płci, budowy ciała. Co za tym idzie, skład ciała osoby badanej nie będzie uśredniony dla wpisanej grupy tylko faktyczny. Czyli, jak piszą na str medfitness.pl jeśli zrobisz badanie jednej osoby i wpiszesz raz że ma dajmy na to 20 lat i jest kobietą, a potem zrobisz drugie badanie i wpiszesz że jest 60-letnim mężczyzną to uzyskasz te same wyniki pomiaru. W innych analizatorach niektóre wyniki będą się od siebie różnić. Dlaczego to istotne? Bo analizatory z empirycznym oszacowaniem dają błędne wyniki, nie będą dokładnie odzwierciedlać zmian w składzie ciała (np. kiedy lekarze leczą pacjentów otyłych, wykonują oni wielokrotnie analizy składu ciała, by monitorować wpływ leczenia i tych zmian po prostu nie będzie widać).
  Po drugie, mają opatentowaną technologię pomiaru segmentalnego dla kończyn górnych, dolnych i tułowia. W szczególności chodzi tu o tułów, gdyż inne analizatory chyba je jakoś wyliczają. Na arkuszu wyników, tylko w inbody jest podana impedancja dla tułowia, czyli pokazuje że faktycznie pomiar został wykonany, a nie obliczony z jakiegoś wzoru.
  Po trzecie, wyczytałem, że InBody ma opatentowaną technologię ułożenia elektrod ręcznych, , dzięki której badana osoba zawsze prawidłowo i w taki sam sposób chwyci za elektrody. W innych analizatorach ułożenie elektrod powoduje, że badany może za każdym razem inaczej za nie chwycić i wówczas prąd będzie inaczej przepływał, i w konsekwencji otrzyma się inne wyniki.
  No i na koniec jeśli ważne w Twoich badania są pomiary wody, to warto wiedzieć że analizatory innych firm niż inbody nie wykonują pomiarów ICW i ECW-wody wewnątrz i pozakomorkowej różnymi częstotliwościami, tylko jedną częstotliwością i wyliczają ją w przybliżeniu 3:2.

  Anonymous dnia #11747

  Ciekawe rzeczy piszesz…jeśli rzeczywiście tak jest, to faktycznie inbody ma najlepszą technologię. Poczytam o tych analizatorach.

  Anonymous dnia #11748

  Przejrzałem sobie stronę medfitness i znalazłem, że przeprowadzono bardzo dużo badań naukowych w różnych dziedzinach medycyny i sportu z wykorzystaniem InBody, co dla mnie jest bardzo ważne.

  Anonymous dnia #11746

  Mówiłem, że sprzęt jest dobry.

  Anonymous dnia #11740

  Rzeczywiście. Pisałeś że przymierzasz się do zakupu analizatora. O jakim modelu myślałeś?

  Anonymous dnia #11741

  Najchętniej to bym wziął InBody 770 lub S10, bo mierzy najwięcej parametrów, ale do mojej działalności wystarczy mi InBody370 lub 570. Staram się o dofinansowanie na innowacyjność, więc pewnie będzie to model InBody570. Kontaktowałem się już z Medfitness i jeśli zakupię ten model to dostanę zaświadczenie o innowacyjności od producenta, bo nikt w Polsce jeszcze tego modelu nie ma.

  Anonymous dnia #11742

  Poogladałem sobie na str model o ktorym piszesz. Ma fajny nowoczesny design i nie trzeba uzywac kabli by podlaczyc go z laptopem, bo łączy się przez bluetooth:-). Mi jest potrzebny model do prac badawczych, najlepiej przenośny, taki jak np. InBodyS10. Spodobało mi się w nim to, że można wykonać analizę składu ciała w 3 pozycjach: siedzącej, stojącej i leżącej.

  Anonymous dnia #11743

  Fakt, możesz z takim analizatorem badać każdego…zwykłego człowieka, osobę niepełnosprawną czy też pacjenta np obłożnie chorego

  Anonymous dnia #11744

  A nie wiesz przypadkiem jaki jest błąd pomiaru tych analizatorów inbody?

  Anonymous dnia #11745

  wiem bo pytałem, ±1%

  Anonymous dnia #11737

  O, to rzeczywiście niedużo. CHyba wart jest rozważenia.

  Anonymous dnia #11738

  Znalazłem na str medfitness porównanie wszystkich modeli i chyba zdecyduje sie na model 120. Bedzie lekki bo 4kg więc dam radę go sama nosić, torbe mozna dokupic i drukarkę małą termiczną, ma najważniejsze pomiary, które są mi potrzebne w badaniach, i łączy się tak jak ten 570 z bluetoothem. Dzwonie do tej firmy i dopytam szczegółów.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...