Cukier was zabije! – czyli gorzka prawda o cukrze

Umieszczone w: Dietetyka w Odchudzaniu

 • Piotr Jaskiernia
  Participant
  Piotr Jaskiernia dnia #22743

  Melchior Wańkowicz w 1931 roku otrzymał 5000 złotych, niemalże równowartość ceny taniego samochodu, za slogan reklamowy *Cukier krzepi!*. Pewnie był on wart tych pieniędzy, skoro do dziś go znamy i powtarzamy. Ja z kolei mam nadzieję, że uda mi się rozpowszechnić inne hasło: *Cukier was zabije!*

  Gorzka prawda bowiem o cukrze, dietach, nadwagach, cukrzycy 2, zawałach, wylewach i chorobach nowotworowych jest w sumie bardzo prosta:Winna tym wszystkim nieszczęściom jest fruktoza.

  Dr. Lustig, endokrynolog i pediatra, wykładowca na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco, lekarz specjalizującym się w leczeniu otyłości dzieci, od wielu lat uczy w jaki sposób nas zatruwa fruktoza. Jego film na YT, Sugar: The Bitter Truth, ma już 7 milionów wyświetleń. Ciągle jednak ta wiadomość nie dociera do tych, którzy najbardziej powinni ją poznać,, zrozumieć i coś z nią uczynić.

  Mój szwagier zawsze powtarzał: Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze. I czasem mam właśnie takie wrażenie, że tu nie chodzi o zdrowie naszych dzieci, ale o pieniądze, jakie zarabia przemysł spożywczy i dietetyczny na *zdrowej żywności*, która nie tylko, że nie jest zdrowa, ale też powoduje stały przyrost masy ciała naszego społeczeństwa.

  A tymczasem rozwiązanie wydaje się tak proste, że robi wrażenie wręcz prostackiego. Tylko, że … działa. Wystarczy odstawić cukier.

  I to nie zamienić go na słodziki, nawet te naturalne, nie zamienić na naturalne cukry, np. w sokach owocowych, ale zupełnie odstawić. Zejść z naszych statystycznych 120 gramów cukru, jakie zjada Polak każdego dnia (albo raczej wypija), do 25-50 gramów, jakie zaleca WHO i jeśli nie mamy innych problemów zdrowotnych, problem nadwagi, diety, odchudzania sam się rozwiąże.

  Napisałem tekst bazujący na wykładzie dr. Lustiga. Jest też dostępny w formie *audio* na YT. Wystarczy wpisać *cukier was zabije* i *gorzka prawda o cukrze* i wyszukiwarka zaraz go znajdzie. Bardzo bym chciał, by każdy lekarz i dietetyk w Polsce zapoznał się z tym tekstem, a jeszcze lepiej z oryginalnym wykładem dr. Lustiga. Tu bowiem chodzi o zdrowie naszych dzieci.

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...