Czy można jakoś pomóc?

 • Anonymous dnia #10805

  Właśnie wróciłam z wizyty u endokrynologa. Kłopot jest taki, że moja córka od czasu pierwszej miesiączki bardzo przybiera na wadze. W kwestii przyzwyczajeń żywieniowych to jemy zdrowo i w porównaniu do przeciętnych rodzin niewiele. Dziewczyna z drobnego dziecka zrobiła się krępą kobietką. Sport tylko dodaje jej masy mięśniowej. Przy restrykcyjnej diecie co drugi dzień 500 kalorii zgubiła kilogram w ciągu miesiąca to jest nasz sukces. Pomiędzy głodówkami zjada 1200-1500 kalorii to nasza domowa norma. Soków i słodyczy nacodzień nie jada, no może od święta ale bądźmy normalni.
  Wyrok lekarki to taka już jest i trzeba to zaakceptować. Prawdopodobnie może jeść 1000 kalorii dziennie jako swoją normę.
  Czy można to jakoś zbadać bo to różnica 1000 czy 1300 kalorii na dzień a nie tak na oko.
  Czy można coś z tym zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Anonymous dnia #12026

  A czy endokrynolog zalecił zrobienie wszystkich badań? Badał poziom glukozy, badał czynność tarczycy? Kontrolował poziom hormonów? Jeśli tak, to można też przebadać córkę pod pryzmatem alergii pokarmowych. Diety 1000 i 500 kcal są zabójstwem dla dziecka – zwłaszcza w okresie wzrostu.

  Anonymous dnia #12027

  Tarczycą już jest przebadana wszystkie wyniki są w normie TSH, FT4, Ft3, antTPO, anty TG. Glukozę na czczo ma 76 więc tu rewelacji się nie spodziewam, ale została jeszcze do zrobienia krzywa cukrowa. Jeszcze mam do zrobienia prolaktynę i kortyzol i to jest wszystko co endokrynolog mógł mi zlecić. Dziewczyna ma już 15 lat no i to jest taki wiek w którym młodzieży zależy na wyglądzie. Lekarka mówiła że już wiele nie urośnie na razie ma 156 no i 56 kilo wagi. To duża nadwaga nie jest ale jest już cała w paski od rozstępów i musimy powstrzymać ich powstawanie wiemy że rozstępów nie usuniemy.
  Dzięki miesięcznym postom udało się nam zrzucić kilogram no i polepszyła się cera i to mamy na plus.
  Czy mogę zrobić coś więcej?????????

  Anonymous dnia #12028

  Sugeruję zrobić jeszcze badania w kierunku zespołu policystycznych jajników. Prolaktynę i krzywą cukrową, widzę, że ma Pani zbadać, ale z tego co wiem to należałoby jeszcze FSH, LH, progesteron i testosteron. Czasem dla pewności wykonuje się również USG.

  Anonymous dnia #12029

  Przy niedoczynnosci nie jest wazne czy jesz duzo kalorii czy malo, wazne aby zdrowo i to co twoj orgaznim toleruje. Mialam problemy zeby zrzucic pare kilogramow, az w koncu udalam sie do kliniki dietetycznej Vimed. Tam lekarze zrobili mi testy na nietolerancje pokarmowa i po wyeliminowaniu wielu produktow i zastosowaniu diety oczyszczajacej udalo mi sie zgubic ponad 10 kg przez miesiac :)

  Anonymous dnia #12030

  a co to za testy na nietolerancję pokarmową? skórne? i na ile produktów?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...