Czy tak da się schudnąć?

 • Anonymous dnia #10984

  Witam was.
  Jestem grubaskiem.Przyjmuję antydepresanty. Mam 166 cm wzrostu i ważę 72 kg. Mam 25 lat. Marzy mi się 10 kilogramów w dół, jednak sprawa nie jest taka prosta. Czytam w internetach różne porady i już mi się mózg lasuje :roll: Aktywność fizyczną mam średnią, czasem jeżdżę rowerem (od przyszłego tyg do pracy 5 razy w tygodniu – ok 10 km w jedną stronę – w sumie 20 dziennie), praca siedząca niestety, więc pierwsza połowa dnia przed kompem a druga na różnych obowiązkach domowych (raczej aktywnie – pranie, sprzątanie i tym podobne).

  Oto co mniej-więcej jem:
  – rano 9.00 – najpierw szklanka wody z cytryną, następnie dwie/trzy kromki chałki z masełkiem i dżemem i kawa z mlekiem.
  Między 9.00 a 12 wypijam 2-3 szklanki yerba mate po 300 ml, ewentualnie jakaś woda w międzyczasie.
  – 12.00 – przekąska w postaci owsianki z otrębami pszennymi i owsianymi plus banan. Między 12.00 a 15.00 piję yerba mate, również 2-3 szklanki (strasznie lubię yerbę).
  15.00 – podwieczorek – serek homogenizowany Rolmlecz albo mały jogurt z musli.
  (między 15.00 a 18.00 kolejne szklanki yerba mate)
  18.00 kolacja – spaghetti lub jakaś zupa, różne dania obiadowe. Nie jem ziemniaków, więc często jest to mięso plus sałatka, albo sama zupa.
  Po południu nie pijam już yerba mate, ale herbata z jedną łyżeczką cukru lub sama woda. Czasem skuszę się na sok pomarańczowy.
  Chodzę spać o północy, wstaję o 8.30.

  Mój jadłospis chyba jest karygodny, help.
  ps. (palę papierosy – dziennie jakieś 5-6 sztuk)

  Anonymous dnia #12559

  Cześć,

  Z tego co piszesz jesz dziennie na oko 1400-1600kcal. Twoje zapotrzebowanie to granice 2100kcal, jeżeli chcesz zredukować wagę to trzeba stopniowo ucinać kcal. Na start 1800kcal byłoby dobre i trzeba patrzyć co się dzieje z wagą. Proponowałbym ważyć się codziennie rano na czczo i zapisywać gdzieś wagę, najlepiej prowadzić jakiś zeszyt.
  Co do diety może być, chociaż jakiś fanatyk zdrowia mógłby się przyczepić. Yerba jest na + nie chce się po niej tak bardzo jeść.

  Jeżeli naprawdę Ci zależy na zrzuceniu kilku kilo i masz determinację to przydałoby się kupić wagę kuchenną i ważyć porcje jakie jesz rano i na obiad.

  Jeśli chcesz to mogę Ci pomóc na bieżąco.

  Pozdrawiam.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...