Dieta bez pszenicy

Umieszczone w: Słynne Diety

 • Anonymous dnia #10726

  Hit ostatnich dni i bestseller za granicą. Szczerze powiedziawszy nie wiem jak się to przyjmie na naszych rodzimym podwórku. Jak myślicie?

  Dieta bez pszenicy

  Anonymous dnia #11840

  Tytuł Dieta bez pszenicy wprowadza trochę w bład. To co jest głòwnym problemem to gluten i jego pochodne w innych zbożach. Choć trzeba przyznać, że ilość produktòw zawierajacych gluten faktycznie jest zatrwarzajaca!!!
  To co jest pozytywnym odzewem to zwròcenie uwagi na fakt, że to nie w tłuszczach jest problem tylko w węglowodanach. Oczywiście przesada jest w stwierdzeniu przez dr Davisa, ż ilość 30g WW dziennie to lekka przesada. Osobiście mam ok. 30 pacjentów w chwili obecnej na diecie bezglutenowej, ale również o obniżonej dziennej ilości WW od 100g do 150g przy osobach o większej aktywności fizycznej (50g jako uzupełnienie glikogenu po treningu).

  Anonymous dnia #11841

  Tytuł nie wprowadza w błąd. Nie trzeba zagłębiać się w lekturę – wystarczy przeczytać opis na odwrocie książki, aby wiedzieć co autor miał na myśli. Owszem pisze wiele o glutenie i celiakii, ale wymienia kilka innych związków i problemów z nimi związanych. Dlatego autor całkowicie świadomie zatytułował książkę “Dieta bez pszenicy”, a nie “Dieta bez glutenu”.

  Anonymous dnia #11842

  Tyle że chorzy na celiakię po prostu muszą ta dietę stosować dla dobrego samopoczucia. A jak to się przekłada kiedy ktoś chce się odchudzić? Czy po powrocie kilogramy przybierają x2?

  Anonymous dnia #11843

  A ile można schudnąć na tej diecie? Jakie są efekty?

  Anonymous dnia #11844

  Zapewne kilogramy powracają podwójnie, jak w każdej diecie.

  Anonymous dnia #11845

  Ja jeszcze na tej diecie nie byłem. Czy ktoś z Was był?

  Anonymous dnia #11846

  Slyszałem o tej diecie. Chorzy na celiakie nie mogę jesć pszenicy.

  Anonymous dnia #11847

  Pszenica obecnie to głównie mąka pszenna i to najgorszej jakości, dlatego jestem jak najbardziej za usunięciem produktów pszennych z diety, można je zastąpić żytnimi czy pełnoziarnistymi.

  Anonymous dnia #11851

  Ja też słyszałem o tej diecie. Czy to zdrowa dieta?

  Anonymous dnia #11850

  @betoo23 wrote:

  Ja też słyszałem o tej diecie. Czy to zdrowa dieta?

  Zacznijmy od tego że pszenica w obecnej postaci sama w sobie nie jest zdrowa. Warto przerzucić się na produkty pełnoziarniste

  Anonymous dnia #11849

  Słyszał może ktoś z was kiedyś o diecie w której stosuje się produkty bezglutenowe ? Zastanawiam się czy może ktoś z was stosował własnie taką dietę , wydaje się być ciekawa, może warto spróbować.

  Anonymous dnia #11848

  No i ogólnie pszenica sprzyja rozwojowi wielu problemów…

  Ania Borkowska
  Participant
  Ania Borkowska dnia #24213

  Możesz też spróbować zastąpić mąkę pszennną mąka z kasztanów jadalnych bo jest bezglutenowa i zdrowa do twojej diety idealnie się nada a ma jeszcze fajne walory smakowe i wypieki czy potrawy będą bardzo dobre z nowym smakiem.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...