Dieta do oceny

 • Anonymous dnia #10812

  Witam, od dluzszego czasu interesuje sie zdrowym stylem zycia i odzywianiem, ale nie jestem pewien czy moj jadlospis jest bogaty we wszystkie wartosci odzywcze i mineraly, w zwiazku z czym podaje swoje przykladowe posilki:

  http://i.imgur.com/bq9drbH.png

  http://i.imgur.com/QjJjQe0.png

  W ciagu dnia spozywam zazwyczaj ok 5 z tych posilkow, niektore np 2x dziennie albo co kilka dni etc.
  Dodam jeszcze, ze mam 22 lata, 180cm wzrostu i 63kg wagi (4% tłuszczu). W zwiazku z tym, ze zaczalem chodzic na silownie potrzebuje wiekszej ilosci bialka – czy odzywki bialkowe (bez chemikaliow i sztucznych barwnikow) beda dobrym rozwiazaniem?
  Prosze rady co do kolejnosci (pór dnia) spozywanych posilkow, oraz ocene czy taka wegetarianska dieta jest w pelni zdrowa i wartosciowa.

  Anonymous dnia #12094

  Hej,

  A spróbuj sobie wrzucić przez jakieś 2-3 dni swoje rzeczywiste posiłki w jakieś narzędzie online darmowe – n.p. http://www.myfitnesspal.com/ .

  Zobaczysz czy spełniasz normy na poszczególne składniki. Tak na czuja mi to wygląda, że raczej nie jest to zbilansowane odpowiednio ale lepiej to przejrzyj i wygeneruj sobie raport po każdym dniu – oprócz energii również najważniejsze składniki oraz witaminy.

  Anonymous dnia #12095

  nie ma co! trzeba poznać swój kod metaboliczny a wtedy możemy jeść wyznaczone produkty tyle na ile mamy zapotrzebowanie. Ja już przestałam liczyć kalorie. Zainteresowała mnie terapia fenotypowa, która ma bardzo bodre opinie. Słyszał ktoś może coś więcej na jej temat?

  Anonymous dnia #12096

  No właśnie, żeby mieć pewność, że dobrze się odżywiamy musimy zrobić sobie testy jak nasz organizm toleruje produkty. Dieta fenotypowa jest najlepszą i najskuteczniejszą “dietą” bo nie trzeba się jakoś specjalnie ograniczać, jeść małych porcji i głodzić bo to nie jest ani zdrowe i zawsze działa jak jojo. A jak się odstawi tylko to, co nasz szkodzi i jemy tylko to, co powinniśmy to można wcinać ile wlezie :)

  Anonymous dnia #12097

  przeczytajcie sobie ciekawy artykuł odnoście tego co jest dla nas pokarmem a co trucizną http://vimed.pl/terapia-fenotypowa-1/diagnostyka/nietolerancja-pokarmowa/

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...