Dieta Dukana

Umieszczone w: Słynne Diety

 • Anonymous dnia #10689

  Dieta Dukana

  Najpopularniejsza obecnie dieta odchudzająca – znana także jako dieta proteinowa albo protal. Twórcą diety był doktor Pierre Dukan. Kontrowersyjna, opierająca się na wysokim spożyciu białka, przy jednoczesnym obniżeniu dostarczenia węglowodanów oraz tłuszczów.

  Anonymous dnia #11403

  Potwierdzam, że da się schudnąć dość szybko (próbowałam na sobie).

  Wymaga sporo zawzięcia, niestety po zakończeniu diety połowę odrobiłam, ale ogólnie na plus…

  Anonymous dnia #11404

  Ja diety nie polecam. Jeśli nie jest się w stanie spożywać tyle wody ile się zaleca przy tej diecie, to nie ma co się pchać z motyką na słońce, bo może się skończyć w szpitalu. Dieta moim zdaniem nie dla każdego.

  Anonymous dnia #11405

  Jest to dieta bardzo niebezpieczna dla zdrowia!
  Mechanizm odchudzania w tej diecie jest prosty – organizm nie ma podstawowego źródła energii (glukozy), dlatego zaczyna w pierwszej kolejności spalać tłuszcze. Jednak aby przekształcić tłuszcz w źródło energii, musi on ulec glukoneogenezie. W tym procesie wytwarzany jest toksyczny amoniak, który w wątrobie zostaje przekształcony do mocznika, a ten składnik z kolei jest zamieniany w nerkach w mocz. W diecie Dukana nerki i wątroba są narażone na niewydolność między innymi przez zwiększoną produkcję mocznika, ale również:
  – zwiększona podaż białek może powodować niewydolność wątroby, czyli miejsce metabolizmu tego składnika,
  – nadmiar białek jest odkładany w nerkach, nerki odpowiedzialne są za usuwanie kwasów (o kwasach zaraz powiem..) – niewydolność nerek.

  Nadmierne spożycie produktów zakwaszających organizm (jaja, mięso, ryby, sery) i ograniczanie produktów alkalizujących może prowadzić do niebezpiecznej kwasicy organizmu. W konsekwencji do:
  – jak wyżej wspomniałam – niewydolności nerek,
  – nadwagi!, cukrzycy, hipercholesterolemii,
  – zniszczenia organów wewnętrznych,
  i mogłabym tak wymieniać i wymieniać…

  Duża ilość białka w diecie podwyższa ciśnienie tętnicze krwi, co może prowadzić do nadciśnienia i wielu konsekwencji z nim związanych.

  Należy pamiętać że JEDYNYM źródłem energii dla mózgu jest GLUKOZA, a radykalne ograniczanie jej w diecie może prowadzić do poważnych konsekwencji – nawet do upośledzenia umysłowego.

  Przez wykluczenie w diecie warzyw i owoców szybko można doprowadzić do niedoboru witamin i składników mineralnych. Według mnie jeśli w przy diecie zalecana jest SUPLEMENTACJA w pigułkach witamin i minerałów to żadna to dieta…

  W diecie Dukana, pomimo zalecanego spożywania otrębów, podaż błonnika jest zdecydowanie za niska!!! Taka dieta prowadzi nieuchronnie do zaparć, które z kolei prowadzą do chorób układu pokarmowego (nawet do raka jelit!).

  Zwiększenie spożycia białka zwierzęcego prowadzi do zwiększenia wydalania wapnia z moczem. Niedobór wapnia w organizmie uruchamia takie procesy jak wypłukiwanie wapnia z kości do krwi, a to z kolei prowadzi do osteoporozy.

  Ponadto brak cennych antyoksydantów w diecie przyczynia się do szybszego starzenia się organizmu oraz zwiększenia ryzyka na choroby nowotworowe!

  Jest to dieta wyniszczająca organizm i należy trzymać się od niej z daleka!

  Anonymous dnia #11406

  To fakt, da się schudnąć, ale jeszcze szybciej można zyskać olejne kilogramy dzięki mega efektowi jo-jo. Ja już ie wierzę w dietę cud. Utrata zbędnych kilogramów to ciężka praca i zmiana nawyków już do końca życia – mi uświadomił to dopiero dietetyk, z którym pracuję nad moją dietą.

  Anonymous dnia #11407

  @Doris wrote:

  To fakt, da się schudnąć, ale jeszcze szybciej można zyskać olejne kilogramy dzięki mega efektowi jo-jo. Ja już ie wierzę w dietę cud. Utrata zbędnych kilogramów to ciężka praca i zmiana nawyków już do końca życia – mi uświadomił to dopiero dietetyk, z którym pracuję nad moją dietą.

  Przy tej diecie szybciej się schodzi z kg niż do nich powraca. Chyba nie bardzo wiesz o jaką dietę chodzi. Tyle że jest ona niebezpieczna.

  Anonymous dnia #11408

  No to super. nie dość, że można ale nie trzeba mieć jojo (czyli jest wielce prawdopodobne, że jednak będzie) to jeszcze dieta jest niebezpieczna. No rzeczywiście rewelacja!

  Anonymous dnia #11409

  Ta dieta jest faktycznie niebezpieczna. Może sie to odbić na nerkach !!! Nie polecam.

  Anonymous dnia #11410

  Bardzo niebezpieczna dieta dla zdrowia. Nie warto tej diety stosować.

  Anonymous dnia #11411

  Jak dobrze, że nie tylko ja mam takie zdanie na ten temat. Zbilansowana dieta to podstawa a nie chudnięcie na potęgę a potem zaburzenia odżywiania.

  Anonymous dnia #11419

  Nie ma nic gorszego od takich chwilowych diet. Co z tego, że schudnie się stosunkowo szybko, skoro potem wszystko to wróci, a na dodatek pogorszy się stan naszego zdrowia?

  Anonymous dnia #11417

  Nie polecam! U mnie skończyła się dramatycznym efektem jo-jo.
  Waga jak zaczęłam dietę – 68 kg ; po diecie – 65 kg; dwa miesiące po diecie – 75 kg :o

  Anonymous dnia #11418

  To faktycznie dużo i szybko przytyłaś. Ja też jej nie polecam, mnie po niej bolały nerki.

  Anonymous dnia #11416

  Ja też kiedyś byłem na tej diecie. Szybko ją przerwałem :)

  Anonymous dnia #11415

  Jest niebezpieczna więc radzę uważać.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...