Dieta GAPS

Umieszczone w: Słynne Diety

 • Anonymous dnia #10771

  Odmiana diety SCD (niskowęglowodanowej). Nieoceniona w schorzeniach układu pokarmowego, szeroko przebadana i co najważniejsze o udowodnionej skuteczności. Jej autorem jest dr Natasha Campbell-McBride, autorka książki “Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS”. Dostępnej już w jęzku polskim, przetłumaczonej na 9 języków.
  A w Polsce cisza :)
  Jeżeli mówią Ci coś nazwiska Gottschald, dr Hass i potrafisz szukać w porządnych źródłach (Wikipedia się do tego nie zalicz :) ) to zapraszam do dyskusji.

  Anonymous dnia #11950

  Inne diety niskowęglowodanowe, też są przebadane i skuteczne. Ich autorzy stracili prawo wykonywania zawodu… Ciekawe jak będzie z GAPS.

  Anonymous dnia #11951

  Ja jestem przeciwnikiem jakichkolwiek diet niskowęglowodanowych. Nie będę nikogo napychać białkiem z tłuszczem. Całkowita fiksacja dla organizmu. Co się stało, że ludzie tak się boją tych węglowodanów? Bo tuczą? No jak ktoś kojarzy “węgle” tylko ze słodyczami i colą to jasne, ale przecież w diecie odchudzającej z normalną ilością węglowodanów tego się nie jada. Więc o co chodzi? Zdrowa, zbilansowana dieta z wielką przewagą węglowodanów również odchudza i to na dobre. Po co obciążać organizm?

  Anonymous dnia #11952

  A tak konkretnie droga Agnieszko bo wrzuciłaś coś tak niesmacznego, że obawaim się o Twoich pacjentów.
  To może tak jakieś nazwisko bo ja podam Dr Haas, Gotschald.
  A GAPS ma się bardzo dobrze na całym świecie. Lista lekarzy praktykujących, co niektórym wydaje się zapychaniem białkiem i tłuszczem, jest naprawdę imponująca.
  Trzeba co nieco przeczytać o GAPS aby móc się wypowiedzieć bo stereotypy są dla nas, chcących cieszyć się zdrowiem, zabójcze.
  Jako dowód: Ściema cholesterolowa!!!! Co drogie Panie na to?
  Polecam poczytać o GAPS i SCD a wierżcie mi będziecie miały temat do rozmów i pole do popisu na kanwie zawodowej również.

  Anonymous dnia #11953

  @GAPS wrote:

  To może tak jakieś nazwisko bo ja podam Dr Haas, Gotschald.

  Żadne z nich nawet nie jest dietetykiem? Jeden to pediatra, drugi biolog… :roll:

  Może w takim razie jakieś poparte dowodami naukowymi badania na większej grupie osób. Bo te popierające spożywanie zbilansowanej diety z węglowodanami całe morze.

  Polecam dla równowagi: http://www.sciencebasedmedicine.org/gaps-diet/

  Anonymous dnia #11954

  O moich pacjentów martwić się nie musisz. Są w dobrych rękach, a krytykę mojej osoby racz kierować do mnie osobiście, nie na forum.

  Nie będę rzucać nazwiskami. Skoro tak dużo czytasz to wiesz o kogo chodzi. Wiesz również jakie były skutki diet oraz dalsze losy ich twórców. No chyba, że jedyne co Cię interesuje to dieta GAPS… To już nie mój problem.

  Owa dieta, nawet jeśli zyska u nas sławę to stawiam 100, że stosunkowo szybko się wypali.

  Dopóki nie przedstawisz badań naukowych i innych porządnych źródeł popierających Twój entuzjazm to racz nie atakować, każdego kto ma inne zdanie.

  Anonymous dnia #11955

  BTW co masz na myśli mówiąc “ściema cholesterolowa”??? Mało profesjonalne, a już na pewno nie medyczne stwierdzenie :|

  Anonymous dnia #11956

  I w jakich schorzeniach układu pokarmowego jest nieoceniona oraz wysoce skuteczna???
  Masz szansę przekonać nas do jej świetności.

  Anonymous dnia #11957

  mi dietetyk odradzał. Ale dokładnie – przydałyby się badania na ten temat

  Anonymous dnia #11958

  Wielkie dzięki za wszystkie porady!!! Mam u Was dług wdzięczności:)

  Ewa Mikoś
  Participant
  Ewa Mikoś dnia #15781

  Nie polecam diet nisko węglowodanowych swoim pacjentom, przecież organizm wtedy szaleje… zdecydowanie powinniśmy dążyć do tego żeby ludzie równoważyli a nie wykluczali z diety tak istotne elementy! Dieta bez węglowodanów, to samookaleczenie własnego organizmu.

  Katarzyna Pisarek
  Participant
  Katarzyna Pisarek dnia #15786

  Zgadzam się, nie jesteśmy przecież wróżkami od spełniania marzeń o byciu szczupłym a przynajmniej nie tylko od tego, musimy uczulać pacjentów, że to aby być szczupłym jest tak ważne jak to aby być zdrowym.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...