dieta metaboliczna

Umieszczone w: Słynne Diety

 • Anonymous dnia #10875

  Dzień dobry,

  Ostatnio trafiłam na coś takiego jak dieta metaboliczna (eliminacyjno-rotacyjna). Polega ona na tym, że wykonuje się test cytotoksyczny test na nietolerancję pokarmową (nie mylić z alegrią pokarmową) i na jego podstawie układa się indywidualną dietę, w której eliminuje się produkty, na które nasz organizm źle reaguje. Co więcej, dieta brzmi, jako jedna z nielicznych bardzo racjonalnie, bo nie polega na obcięciu kalorii, a na rezygnacji z niektórych produktów, w zależności czego nietolerujemy. Podobno to właśnie przez te produkty, na które mamy nietolerancję mamy problem z pozbyciem się kilogramów. Czy ktoś stosował? Jak wasze wrażenia?

  Anonymous dnia #12293

  Nie mylić z alergią… ale jaką? To o czym Pani pisze to chyba alergia pokarmowa typu III, inaczej zwana opóźnioną. Nietolerancja to wynik braku lub niedoboru enzymu np. laktazy i z tego co wiem nie sposób zdiagnozować kilka nietolerancji za pomocą jednego testu. No chyba, że ktoś myli pojęcia to owszem.

  Anonymous dnia #12294

  Na jakiej podstawie można stwierdzić co nasz organizm nie toleruje?

  Anonymous dnia #12295

  Chyba dobrze zrozumiałam, chodzi o to, że po badaniu wiemy co lepiej trawimy, a co gorzej. Powiem szczerze, że bardzo przydatne są takie informacje, bo możemy jeść jakieś produkty, a one nie dostarczą Nam nic, bo po prostu się nie strawią.

  Anonymous dnia #12297

  Brzmi interesująco. Czy masz jakieś artykuły na ten temat na podorędziu? Chętnie bym sobie coś poczytał.

  Anonymous dnia #12296

  Niby to dieta, ale tak naprawdę to naturalny sposób w jaki powinniśmy dobierać nasze produkty ;)

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...