Dieta odchudzająca mężczyzna

 • Anonymous dnia #10936

  Cześć! Mój problem się zaczął wraz z skończeniem uprawiania regularnie sportu. Od około 3 lat zmieniłem swoje priorytetu i zrezygnowałem ze sportu na rzecz nauki, nie zmieniając przy tym swojego żywienia. Skończyło się jak skończyło, przybrałem trochę na wadze. Chciałbym to jakoś zmienić, istnieją może jakieś proste diety? Chciałbym zauważyć, że większość dnia spędzam na fotelu przy biurku ucząc się. Ciężko jest mi znaleźć czas na aktywność fizyczną. Istnieje może jakaś niskokaloryczna dieta, która sprawi, że mimo mojego trybu życia mój bilans energetyczny będzie ujemny, a nauka nie będzie sprawiać mi problemu :)?
  Pozdrawiam.

  Anonymous dnia #12373

  Witam Pana,

  trudno jest ustalić dietę mając tak niewiele informacji na Pana temat. Dieta powinna być dobrana indywidualnie. Z pewnością jednak nie powinien Pan się głodzić, ponieważ wtedy nie tylko nie będzie TRWAŁYCH efektów odchudzania ale także efektów w nauce. Proszę jadać 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Każdy posiłek powinien być pełnowartościowy. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach.
  Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
  Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
  Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.

  Wprowadzi Pan w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty. Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
  W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
  tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

  Pozdrawiam
  Mgr Joanna Wasiluk
  Dietetyk

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...