Dieta redukcyjno – jakościowa po nowotworze

 • Anonymous dnia #10803

  Witam
  Miałem ponad 6 lat temu nowotwór jądra obyło sie bez chemii , sama operacja usunięcia.
  Zacząłem trenować 4 x tyg i włączyłem diete jakościowo redukcyjną . Stosuje takze suplementy. Czy mogą one czyli dieta i suplementy mieć negatywny wpływ na mój organizm pod kątem przebytej choroby. Mam 184 cm i waże 94 kg.
  Dieta opiera się na kurczaku, łososiu, ryżu zamiennie z makaronem, ziemniakach, serach białych, rybie białej, chleb razowy na przemian z waflami ryzowymi, płatki owsiane, codziennie 2 fliżanki owoców i 3 fliżanki warzyw, oraz 30 g orzeszków .
  Z suplementów biorę amnokwasy, izolat białka oraz kreatyne.
  Dodatkowo codziennie piję coloc c i wit c
  Dziekuje za odpowiedz

  Anonymous dnia #12023

  Cześć,

  Najbezpieczniej będzie jeśli skonsultujesz się z lekarzem i powiesz dokładnie co bierzesz, skonfrontujesz to z aktualnym stanem zdrowia i kondycją. Czysta dieta wygląda na zdrową natomiast co do suplementów… tutaj zdania mogą być podzielone. Wiem, że na przykład wokół kreatyny było swojego czasu sporo kontrowersji co do potencjalnego wpływu na zachorowania na nowotwory oraz wpływ na zdrowie nerek. Niby nic nie zostało potwierdzone ale jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie to lepiej kompleksowo sprawdzić swój stan zdrowia żeby mieć spokój.

  Anonymous dnia #12024

  jesli chodzi o zdrowie to dzieki Bogu wszystko jest ok . Co pół roku jeżdze na badania markerów i krwi , co rok prześwietlenie płuc , a prywatnie co pół roku robie USG jamy brzusznej.
  Czyli dieta jest OK . Kreatyne biore moze ze 2 razy do roku . Głównie opieram się na aminokwasach i czystym izolacie serwatkowym białka.
  Biore dodatkowo CLA czyli ten olej linolowy bardzo dużo ma antyoksygantów czy coś w tym rodzaju .
  Dziekue za odpowiedz

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...