Dieta Sokowa

Umieszczone w: Słynne Diety

 • Anonymous dnia #10701

  Dieta bazująca wyłącznie na podawaniu w ciągu dnia kalorycznych, ale jednak tylko soków. Jak wygląda w praktyce stosowanie tego typu zaleceń i jak może to wpływać na organizm?

  Anonymous dnia #11509

  Soki same z siebie są kaloryczne, więc powinny dawać kopa energetycznego. Ale prawdę powiedziawszy to nie wiem jak sprawa wygląda z przeciwwskazaniami, bo taka dieta wyklucza większą liczbę osób i na pewno nie jest tutaj tak różowo, że spożywanie soków jest panaceum na wszystko włącznie z humorem…

  Anonymous dnia #11510

  Olaboga… czego Amerykanie nie wymyślą :-)

  Gorzej dla osób, które mają poważne problemy zdrowotne. Tutaj już może nie być do śmiechu… :?

  Anonymous dnia #11511

  Najgorzej to popaść w skrajność :roll: Soki owocowe, warzywne, mieszane, green monstery i inne są super, ale żeby cały dzień się tym żywić? Na drugie śniadanie to rewelacja, albo zamiast gazowanego świństwa.

  Ja nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem zachowań niektórych grup ludzi:

  Amerykańscy naukowcy dowiedli, że soja/soki na każdy posiłek/jogurty z probiotykami/wpisz-cokowiek-innego jest super zdrowe, najlepsze, najcudowniejsze.

  No i dobra, normalny człowiek powie: Ok, to może wprowadzę do jadłospisu świeżo wyciskane soki, szklankę codziennie (czy cokowiek w.w.), zobaczymy czy mi się to spodoba.

  Niestety jest też druga grupa ludzi: Oooo!! To ja już tylko z tą soją będę jeść. Wszystko!! Parówki, kotlety, mleka, sery! Śniadanie, obiad i kolacja!! Soja! Soja!

  Wracając do diety sokowej, to jeżeli ma na celu oczyszczenie, trwa krótko i jest poprzedzona odpowiednim przygotowaniem, wizytą u lekarza i wykonaniem podstawowych badań to jestem na tak (znam osoby, które czują się świetnie po 2-4 dniach takiej diety), ale jak ktoś tak chce na okrągło, albo przez długi okres czasu to niestety organizm się w końcu zbuntuje. Poza tym w naszej strefie klimatycznej to już totalna głupota. Zimą na sokach? Nie wróżyłabym nic dobrego takiej osobie.

  Anonymous dnia #11512

  Leczenie w klinice Garsona opiera sie na sokach i rezultaty są rewelacyjne. Warto wspomnieć, bo większość adeptów jako soki przyjmuje też te świństwa sprzedawane w kartonikach lub butelkach pod HANDLOWĄ nazwą SOK :.
  Warto zwrócić na to uwagę, bo to stąd są właśnie problemy.

  Anonymous dnia #11513

  Niezależnie od diety, warto zadbać o oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn utrudniających proces odchudzania. Szczególnie narażone są na to jelita, tam odkłada się bardzo dużo szkodliwych substancji, wywołujących często bardzo wstydliwe dolegliwości organizmu miedzy innymi częstsze puszczanie bąków. Polecam zatem świetny naturalny sposób na pozbycie się szkodzących organizmowi substancji http://colonpack.pl/

  Anonymous dnia #11514

  Uważam, że nie jest to zdrowa dieta na dłuższą metę.
  Soki są pozbawione błonnika, który spożylibyśmy jedząc całe owoce/warzywa – zawartego np. w skórce jabłka, ogórka itd. Ponadto soki OWOCOWE są bogate w cukry proste, których spożycie zaleca się ograniczać.
  W diecie sokowej istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych:
  – awitaminoz (np. wit. B12 występującej wyłącznie w produktach pochodzenia zwierzęcego, oraz witamin A,D,E,K rozpuszczalnych w tłuszczach – brak wystarczającej ilości tłuszczu w diecie zahamuje ich przyswajalność, nie wspominając o tym, że niektórych z tych witamin w ogóle nie znajdziemy w sokach owocowych/warzywnych),
  – niedoborów składników mineralnych,
  – niedoborów aminokwasów egzogennych.

  Oczywiście na nasze zdrowie bardzo pozytywnie wpłynie wypijanie 1-2 szklanek soku dziennie (dawka witamin, antyoksydantów), jednak nie należy diety ograniczać do samych soków.

  @GAPS wrote:

  większość adeptów jako soki przyjmuje też te świństwa sprzedawane w kartonikach lub butelkach pod HANDLOWĄ nazwą SOK :.
  Warto zwrócić na to uwagę, bo to stąd są właśnie problemy.

  “SOKIEM” można nazwać wyłącznie produkt bez żadnych dodatków – bez konserwantów (zamiast nich stosuje się zwykle pasteryzację), barwników, cukru… Musi być to 100% sok. Inna sprawa z nektarami i napojami – tutaj wiele dodatków jest dozwolonych.
  Dlatego nie ma obaw, że znajdziesz w sklepie produkt o nazwie SOK, jeśli nie jest to 100% sokiem.

  Anonymous dnia #11515

  Jeszcze tej diety nie stostowałem. A ile można schudnąć?

  Anonymous dnia #11517

  już widzę, że na tej diecie bym była wiecznie głodna. Nie wiem czemu, ale nigdy nie czuję się syta jak nie zjem czegś typu muesli, chleb, makaron czy ryż.

  Anonymous dnia #11516

  Ja bym nie wytrzymał na takiej diecie nawet dnia :)

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...