Dobry Analizator

 • Anonymous dnia #10675

  Hej,

  Potrzebuję porady od kogoś kto by się znał na temacie, bądź miał jakiekolwiek doświadczenie – potrzebuję zakupić dość dobry (ale w osiągalnej cenie) analizator składu ciała. Co możecie polecić? Z góry dzięki!!!

  Anonymous dnia #11235

  Podbijam temat. Też jestem zainteresowana…

  Anonymous dnia #11236

  Jaki dokładnie zakres cenowy? Bo od tego trzeba by było zacząć…

  Anonymous dnia #11237

  Cena będzie podstawą, bo można znaleźć bardzo proste analizatory za kilkadziesiąt złotych, a także super maszyny za kilkanaście tysięcy…

  Anonymous dnia #11238

  @Yasmine wrote:

  Cena będzie podstawą, bo można znaleźć bardzo proste analizatory za kilkadziesiąt złotych, a także super maszyny za kilkanaście tysięcy…

  Które nieraz nie robią więcej niż te za 2 tysiące, dlatego lepiej się dobrze rozejrzeć i zapytać zanim się kupi. A najlepiej przetestować i porównać funkcje.

  To akurat trade-off między ceną i funkcjonalnością. Wszystko zależy od potrzeb, bo niektóre bajery można sobie spokojnie darować jeśli zależy nam na kilku kluczowych wskaźnikach.

  Anonymous dnia #11239

  ja używam analizatora urządzenia Maltron BioScan 916S – bardzo profesjonalny ale jak na tenn typ urządzenia przystało ma swoje wady
  – konieczność pomiaru w pozycji leżącej
  – na 24 godziny pacjent nie może pić kway i herbaty coli i alkoholu
  – 12 godzin przed pomiarem nie może uprawiać sportu
  – pacjent musi być na czczo (może pić wodę)

  mam go juz około roku – jestem zadowolona – daje dobre wyniki które zweryfikowałam na innym urządzeniu. Polecam jednak trzeba przyznać że nie jest to tanie urządzenie.

  Anonymous dnia #11240

  czy ktoś może jeszcze polecić jakiś godny analizator? w atrakcyjnej cenie?

  Anonymous dnia #11241

  To zależy jaka pólka cenowa daną osobę interesuje. Ja polecam analizatory InBody, sama chyba się zdecyduję na taki ale mam problem z wybraniem modelu, właśnie ze względu na fundusze. Najtańszy to koszt ok. 6tys. a najdroższe kosztują już kilkadziesiąt tys. złotych. Warto zapoznać się z funkcjami poszczególnych aparatów i według tego odpowiedzieć sobie na pytanie jakich funkcji będziemy wymagać od naszego urządzenia. Można też dopytywać o promocje, bo ja ostatnio otrzymałam katalog z cenami promocyjnymi i wtedy wychodzi nawet kilka tysięcy taniej. Osobiście waham się pomiędzy modelami InBody 170, 230 oraz 370, chociaż wiem z dobrego źródła że ten 370 jest naprawdę rewelacyjny mimo najwyższej ceny spośród wymienionych.
  Co ważne – analizatory tej firmy podobno nie biorą pod uwagę danych empirycznych takich jak płeć, budowa ciała wpisywana i obliczana samodzielnie, czy wiek. Co nam to daje? Prawdziwe i rzetelne pomiary. Bo podobno analizatory innych firm potrafią pokazywać zupełnie inny skład ciała np. u kobiet i mężczyzn w przypadku takich samych wszystkich pozostałych parametrów.
  I to właśnie głównie skłania mnie do wyboru, któregoś z tych analizatorów.
  Mam nadzieję, że pomogłam:)

  Anonymous dnia #11242

  Skład ciała mężczyzny i kobiety zawsze będzie inny; nawet jeżeli są w tym samym wieku, ważą tyle samo i tyle samo mają wzrostu – tego chyba nie trzeba tłumaczyć…

  W innych analizatorach chodzi o to, że jeżeli dwukrotnie poddamy analizie jedną i tą samą osobę, ale wpisując różne dane (zmieniając wiek, płeć, a w przypadku niektórych poziom aktywności fizycznej) otrzymamy dwa różne wyniki. Czasem są one bardzo rozbieżne, a powinny być identyczne (ponieważ poddajemy badaniu tą samą osobę).
  InBody daje taki sam wynik – niezależnie od tego jakie dane wpiszemy. Trochę na chłopski rozum – ale mam nadzieję, że zostałam zrozumiana :)

  Anonymous dnia #11243

  @Agnieszka_902 wrote:

  InBody daje taki sam wynik – niezależnie od tego jakie dane wpiszemy. Trochę na chłopski rozum – ale mam nadzieję, że zostałam zrozumiana :)

  OK, z tego co opisała Samidietkowa to nawet w takiej sytuacji rozumie samo przez się. Nie jestem pewna na ile która metoda jest lepsza – pewnie trzeba by było analizować to naukowymi metodami, żeby mieć 100% pewności. Tak czy inaczej analizatory tego typu i tak to mniejsze lub większe przybliżenie dalekie od max.tego co da się uzyskać w laboratorium…

  Anonymous dnia #11244

  Złotym standardem jest Dexa. InBody720 (bardzo zaawansowany, jeden z najnowszych modeli) ma wyniki przybliżone do tych, które daje właśnie Dexa. Przy analizie powinno się spełniać kilka warunków (być na czczo, najlepiej niedługo po wstaniu z łóżka itp.). Niestety rzadko zdarza się, aby pacjent przyszedł do nas w takim stanie i między innymi stąd wyniki mniej lub bardziej odbiegają od stanu faktycznego.

  Anonymous dnia #11262

  Mam swój gabinet dietetyczny i od wielu lat pracowałem na analizatorze Tanita. Sprzęt nie był zachwycający, nie wykonywał tak dokładnych i zróżnicowanych badań jak dostepne obecnie urządzenia. Zresztą jak zaczynałem działalność nie mogłem sobie pozwolić na sprzęt z wyższej półki. Teraz sytuacja jest nieco inna i chcę zainwestować w porządny sprzęt, bo wiem że mi się ta inwestycja zwróci. Co byście polecali? Widzę że pozytywnie wyrazacie sie o analizatorze Inbody.

  Anonymous dnia #11258

  Ja właśnie zakładam swój gabinet i jestem po analizie sprzętu na rynku. Cenowo wszystkie analizatory są do siebie zblizone…są modele tańsze z mniejszym zakresem badań i droższe z większym. Ja ostatecznie zdecydowałem się własnie na analizatory InBody. Widziałem je na targach FitExpo w Poznaniu w tym roku i mi się od razu spodobały. Najważniejszym argumentem za kupnem InBody był fakt, że te analizatory jako jedyne nie uzwględniają danych takich jak wiek, płeć, budowa ciała podczas analizy, o których wczesniej pisala Inka_902. Czyli jeśli wpiszesz w menu analizatora przed badaniem ze jestes 30 letnia dziewczyna, a nastepnie w drugim badaniu ze jestes 80 letnim mężczyzną, skład ciała będziesz miał taki sam. Co jest samo w sobie oczywiste. Niestety inne analizatory bazuja na wpisanych danych, wiec wyniki zostaną uśrednione dla wpisanej przez ciebie osoby. Dla mnie dokładność pomiarów jest najważniejsza, gdyż współpracować zamierzam ze sportowcami, gdzie skład ciała musi być prawdziwy a nie uśredniony.

  Anonymous dnia #11259

  Zaintrygowałeś mnie tą informacją o wpisywanych danych. Od razu po przeczytaniu twojego postu poszedłem sprawdzić jak to się ma do mojego analizatora, którego codziennie używam. I faktycznie. Jak wpisałem że jestem kobietą 27lat miałem procentową zawartość tłuszczu 22,8,a beztłuszczową masę ciała 57,2, a potem zrobiłem badanie wpisując meżczyzna 27lat i wyszło PBF 19,6, a beztłuszczowa 59,8. Zrobiłem sobie też badanie podając się za płeć męską w wieku 10 lat (PBF-18,2, beztłuszczowa-60,9) i 80lat (PBF-22,6, beztłuszczowa-57,3). Nie zdawałem sobie sprawy, że analizatory w taki sposób robią obliczenia. Muszę się bliżej przyjrzeć tym analizatorom InBody, które polecasz.

  Anonymous dnia #11260

  Ja też sobie wczesniej sprawy z tego nie zdawałem. Zresztą jak się kupuje profesjonalny analizator to się nie zastanawiasz jak on wylicza te wszystkie dane, bo zakładasz że wyniki w takim urządzeniu będą prawidłowe. A tu klops. Ja właśnie będąc na tych targach w Poznaniu, co wcześniej pisałem, dowiedziałem się o tym sposobie pomiaru. I pani z Medfitness, która reklamowała InBody pozwoliła mi zrobić test na ich analizatorze. Zrobiłem w sumie 4 badania..raz swoje prawdziwe, raz dla kobiety, raz dla starszego mężczyzny, raz dla chłopca. We wszystkich przypadkach wyniki były takie same. To mnie przekonało, że tej firmy analizatory będą dla mnie najlepsze.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...