Filtry do wody

 • Anonymous dnia #10691

  Witajcie,

  Co sądzicie na temat filtrów do wody? Jakie są warte do zarekomendowania? Jest w ogóle sens inwestować w lepsze (jakie, z jaką technologią)?

  Anonymous dnia #11435

  Jestem wielką zwolenniczką filtrów do wody – czytam wszelkie dostępne artykuły na ich temat – i obraz który mi się wyklarował mowi co następuje : najlepsze filtry są to te które oczyszczają wodę z zastosowaniem zjawiska odwróconej osmozy – ich membrana jest nieprzepuszczalna dla zanieczyszczeń chemicznych i bakteryjnych. Widziałam różne rodzaje filtrów złożone z 3 do 8 stopni filtracji. powiadają kilka filtrów węglowych i tą membranę osmotyczną. Cena filtra to od 400 zł za filtr średniej klasy po około 1000 zł za urządzenie z 8 elementami po 3000 zł za zepterowski – posiadający 4 stopniowy system oczyszczania. Sprawdzałam też koszty eksploatacji – wymiana części filtrów węglowych odbywa się co kilka miesięcy i kosztuje około 30-50 zł.
  Myślę że lepsza woda z własnego filtra niż z wisły oczyszczana przez filtry warszawskie ;p

  Anonymous dnia #11436

  @Tośka wrote:

  Myślę że lepsza woda z własnego filtra niż z wisły oczyszczana przez filtry warszawskie ;p

  Jedna woda mineralna 1,5l około 2 zł. Załóżmy, że dziennie tyle wypiję. Jak zmieniam wkładki co trzy miesiące to:

  – Ten za trójkę się zwróci po 70 (sic!) miesiącach (prawie 6 lat), ten za 1000 zł po prawie 2 latach, ten za 400 zł. po około 10 miesiącach. Takie wyliczenia dla singla :-) Oczywiście kwestia druga to ile trwa gwarancja, żeby tego nic nie trafiło po drodze. I kolejna – o ile zdrowsza jest zawsze butelkowana od filtrowanej…

  Anonymous dnia #11437

  A koleżanka niedawno zachwalała, że się to raz, dwa zwraca i jak lepszy (droższy) to nawet szybciej. :lol:

  Jedna rzecz, której nie wliczyłeś – to, że wodę z takiego filtra też można użyć do gotowania potraw, herbaty, etc. Czyli de facto może być jej znacznie więcej. Choć na pewno też odrobinę koszt eksploatacji podniesie się.

  Anonymous dnia #11438

  Ja tam jestem zwolenniczką filtrów do wody – ufałabym im bardziej niż filtrom warszawskim ;) chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o wyborze takiego filtra, łatwo jest przepłacić ale żeby kupić coś odpowiedniego, trwałego i przede wszystkim użytecznego.

  Anonymous dnia #11439

  Gdybym była mieszkańcem dużego miasta na pewno bym zainwestowała w takie cudo. Jak na razie mam własną wodę, badaną oczywiście, więc herbata nie ma tego fatalnego wodociągowego posmaku :) Do picia ot tak przyzwyczaiłam się do butelkowanej, zresztą kupuję ją w hurtowni, więc koszta są niewielkie. Na dzień dzisiejszy nie widzę potrzeby kupowania sobie czegokolwiek do filtrowania.

  Natomiast gdybym była skazana na wodociągi… No cóż, może i ona jest zdatna do picia, ale ten smak… Nie przekonuje mnie to. Byłabym gotowa wydać nawet sporą sumę, byle tylko mieć DOBRĄ wodę.

  Anonymous dnia #11440

  Mam takie coś. Z tym, że prawdę powiedziawszy jednak w 100% z mineralnej nie jestem w stanie zrezygnować, bo mi ta woda po prostu… lepiej smakuje. Może to jakiś efekt psychologiczny, a nie faktycznego smaku, ale się przez długie lata życia przyzwyczaiłem już do smaku ulubionej wody mineralnej (tu ominę nazwę, żeby kryptoreklamy nie było) ;-)

  Anonymous dnia #11441

  Mówi się o tym, że w wielu miastach jest naprawdę czysta kranówka ale ja mam opory:) Też chodzi trochę o smak. Jednym pasuje niefiltrowana. Miałem jakiś czas temu dobry filtr i było ok, warto kupować.

  Anonymous dnia #11442

  Wszystko zależy od tego jaką wodę kto chce pić. Jeżeli czystą, nie przegotowaną z kranu, to faktycznie filtry o odwróconej osmozie mogą się sprawdzić, jednak pamiętać trzeba, że taka woda nie ma już żadnych minerałów, które stanowią uzupełnienie naszej diety. Lepiej stosować słabsze filtry, a wodę przegotować ;)

  Anonymous dnia #11443

  Problem z tym, że z tymi minerałami jest w kranówce tak sobie. Ja jestem może i bardzo zachowawcza ale idealnie piłabym filtrowaną + wzbogacać od czasu do czasu dobrą wodą mineralną.

  Anonymous dnia #11446

  Co myślicie o filtrach do wody,które często są reklamowane w telewizji? Czy woda z takiego filtru będzie odpowiednia do podlewania roślin?

  Anonymous dnia #11445

  Systematyczne czyszczenie instalacji to sposób na wszystkie zanieczyszczenia wody. Posiadam malutką knajpkę i mam świadomość jak istotna jest czysta woda. Dlatego zawsze raz na dwa miesiące korzystam z propozycji całościowego czyszczenia instalacji przemysłowych, a też z dobrego chlorowania wody. Wydaje mi się, że te sposoby są dobre. Ba Nie ma nic lepszego niż filtry do wody pitnej. Dzięki temu zawsze będziemy mieć krystaliczną wodę.

  …. i tak warto żyć… facebook

  Anonymous dnia #11444

  Standardowy zmiękczacz i jakiś filtr węglowy Everpure lub Brita. W niektórych miejscach nie są potrzebne żadne filtry…


  wiec o moich fascynacjach terapia si muzeum narodowe w warszawie, terapia si pogoda w warszawie, terapia si pogoda warszawa zobacz

  Anonymous dnia #11448

  Najprostsze i najtańsze chyba będą filtry Brita w formie dzbanka koszt około 70 zł – filtr trzeba co kilka miesięcy wymienić koszt około 20 zł ….
  Ja dodatkowo używam jeszcze kubka magnetycznego – może być na przykład Tianci cena 30 zł …

  Anonymous dnia #11447

  Filtry do wody są naprawę rewelacyjne. Można się pozbyć kamienia – po roku używania czajnik wygląda jak nowy, nie ma trzeba go odkamieniać. Różnica jest naprawdę zauważalna.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...