Gabinet dietetyczny online

Umieszczone w: Sprawy Zawodowe

 • Anonymous dnia #10756

  Witam
  Mam pytanie: Czy prowadzenie tylko gabinetu dietetycznego online wiążę się z założeniem działalności gospodarczej czy innym biurokractwem ?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

  Anonymous dnia #11910

  Hmm… nawet nie wiem czy to pytanie w 100% na serio? :)

  Każda działalność gospodarcza się z tym wiąże, niezależnie co robisz. Opcje są dwie – albo pracujesz dla kogoś i po prostu jest to jakaś umowa o pracę lub cywilno-prawna, albo masz własną działalność. Czyli tak czy siak urząd Cię nie ominie.

  Prowadząc gabinet bez rejestracji firmy, swojego zatrudnienia czy to online, czy tradycyjnie – pracujesz na czarno, czyli łamiesz prawo.

  Marta Kmiecik
  Participant
  Marta Kmiecik dnia #15213

  no właśnie, jak to jest w konsultacjami on-line i wizytami domowymi? Jak zabezpieczyć dane, formularze, ankiety, pracując w domu?

  Hanna Burzec
  Participant
  Hanna Burzec dnia #15692

  Hej, czy ktoś prowadzi facebooka swojego gabinetu? Zastanawiam się czy warto inwestować w to czas, sama jeszcze nie mam konta na facebooku, nigdy go nie używałam ale wiem że sporo koleżanek zakłada. Czy to dobra reklama? Jakie macie doświadczenia?

  Kinga T
  Participant
  Kinga T dnia #15699

  Na pewno jest czasochłonne – trzeba wyszukiwać ciekawe smaczki, które chętnie będą czytane przez fanów. Ja to robiłam i udało mi się zebrać kilkaset śledzących osób. Przy czym ciężko powiedzieć czy to się przekłada na klientów. Liczę na to, że tak.

  Jak masz skromny budżet startowy, to na pewno jest to jakiś sposób na promocję – ale nie licz na megazainteresowanie od samego początku.

  Ewa Mikoś
  Participant
  Ewa Mikoś dnia #15847

  W sumie klienci dążą do tego aby przenieść maksymalnie dużo spraw do sieci, często jest tak że mam jedną wizytę a resztę załatwiamy już mailowo, albo w moim systemie na stronie. Na facebooku czasami również proszą o przesłanie im programów (oczywiście już po wizycie). Niestety facebook, to nie program do komunikacji z pacjentami, i tu jest moje pytanie. Polecacie jakiś program do komunikacji? Ktoś z czegoś korzysta i ma wyrobione zdanie?

  Mateusz Sak
  Participant
  Mateusz Sak dnia #15912

  Podłączam się do pytania, gadugadu nie zdaje relacji, facebook też jest mało profesjonalny. Jest sporo aplikacji, szczerze z niczego jeszcze nie korzystam. Może ktoś ma więcej doświadczenia, chętnie skorzystam.

  Redakcja Dietetycy.org.pl -
  Keymaster
  Redakcja Dietetycy.org.pl dnia #15924

  Ewo i Mateuszu – niedawno robiliśmy raport na temat cen usług dietetycznych i przy okazji ten temat analizowaliśmy też pod tym kątem.

  Obecnie w ogóle nie korzysta się z komunikacji online zbyt często – ale jeżeli już, to niepodzielnie króluje Skype. To zdecydowanie numer jeden – zapewne ze względu na popularność oraz możliwość wideokonferencji, co daje namiastkę realnej wizyty u dietetyka.

  Fit Paula
  Participant
  Fit Paula dnia #16226

  Dobrym pomysłem jest jeszcze zdzwonienie się przez Hangout w Google – ale nie każdy wie jak się to obsługuje – chociaż prawie każdy ma konto :)

  Karolina Błaszczyk
  Participant
  Karolina Błaszczyk dnia #21917

  Witam, czy w przypadku gdy chciałabym założyć działalność i skupić się tylko na udzielaniu porad online uwzględniam to we składanym wniosku? Czy może ktoś udzielić mi informacji jak wyglądają koszty związane z tego typu formą działalności?

  Redakcja Dietetycy.org.pl -
  Keymaster
  Redakcja Dietetycy.org.pl dnia #22097

  Karolina, uściślij proszę o jaki wniosek chodzi? Przy rejestracji samej działalności gospodarczej nie ma żadnych różnic w przypadku działalności prowadzonych online i offline.

  Karolina Błaszczyk
  Participant
  Karolina Błaszczyk dnia #22278

  Mam na myśli wniosek CEIDG. Z tego co się orientuję w przypadku poradni online nie ma zwolnienia z płacenia podatku, a wie ktoś może jak wygląda to w przypadku gdy chciałabym skupić się na trzech opcjach: wizyty domowe, dojazd do pacjenta i usługi online??
  Pozdrawiam

  Redakcja Dietetycy.org.pl -
  Keymaster
  Redakcja Dietetycy.org.pl dnia #22312

  Nie znamy przepisu, który zwalniałby z tego obowiązku :(

  Może być różna forma rozliczenia podatku ale i tak trzeba go płacić.

  Kabgaris Kabgaris
  Participant
  Kabgaris dnia #22689

  Jak dla mnie to ten pomysł online jest niezbyt ciekawy bo jednak lepsza jest wizyta i bardziej skuteczna. A takie porozumiewanie się poprzez e-mail bądź inny komunikator będzie dość trudne i pewnie rezultaty będą gorsze.

  Marchewkowa
  Participant
  marchewkowa dnia #22719

  Rezultaty nie muszą być gorsze ale jest ryzyko, że coś się przeoczy – jednak ideałem jest poważna wstępna rozmowa i badanie. Przez Internet łatwiej też przychozi nam “oszukiwać” w wywiadzie. Wiem, bo sama kiedyś internetowo doradzałam. No ale to było kiedyś.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...