Jaka uczelnia najlepsza ?

 • Anonymous dnia #10672

  Cześć,

  Właśnie zastanawiam się nad wyborem uczelni. Jestem już zdeklarowana, że chcę się kształcić w ramach dietetyki – jaką uczelnię możecie polecić? Proszę wesprzyjcie argumentację kilkoma słowami czym się charakteryzuje dana uczelnia – co nieco przekopałam w internecie, ale informacja od ludzi tam studiujących chyba będzie najtrafniejsza. Co prawda pochodzę z woj. śląskiego, ale nie ma problem z przeniesieniem się na czas studiów, więc lokalizacja – każda.

  Z góry dzięki za pomoc i sugestie.

  Anonymous dnia #11191

  Cześć,
  mam doświadczenie tylko jeśli chodzi o Warszawskie uczelnie – jestem wielką fanką SGGW – polecam kierunek Dietetyka na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsympcji.
  Co jeszcze mogę polecić to studia podyplomowe na tej samej uczelni “Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne” chyba nawet bardziej polecę podyplomówki niż studia jako takie – na podyplomowych mamy cały kurs dietetyki w pigułce – intensywne przejście przez materaił bez niepotrzebnej straty czasu na matematyki, statystyki najróżniejsze chemie i technologie. Studia te trwają 1,5 roku
  Wiem że podobne podyplomówki organizuje IŻŻ ale studia trwają tylko rok, jest mniej zajęć i bardziej okrojony materał. Dla osób chcących szybko się uporać z tematem polecam IŻŻ.

  Anonymous dnia #11192

  Super, dzięki za odpowiedź. Na razie muszę zrobić magisterkę, więc niestety bez statystyki i matematyki się nie obejdzie -ale może jakoś da radę. :lol:

  SGGW jest na pewno jedną z opcji jakie w pierwszym rzędzie biorę pod uwagę, więc serdeczne dzięki za pomoc!

  Anonymous dnia #11193

  Podczepię się do wątku – a jak wygląda kwestia z podyplomówkami – szczególnie chodzi nie o dietetykę w ogólności ale bardziej specjalistyczne działy nauk o żywieniu?

  Anonymous dnia #11194

  Czesc,
  chciałabym zapytać czy jest jakaś szkoła wyższa w Warszawie która prowadzi dietetykę i daje uprawnienia zawodowe. Chciałabym robić ten kierynek zaocznie a na SGGW ani na UM bym nie chciała. Poradźcie co wybrać.

  Anonymous dnia #11195

  @Calineczka wrote:

  Czesc,
  chciałabym zapytać czy jest jakaś szkoła wyższa w Warszawie która prowadzi dietetykę i daje uprawnienia zawodowe. Chciałabym robić ten kierynek zaocznie a na SGGW ani na UM bym nie chciała. Poradźcie co wybrać.

  Cześć,

  No IMHO te 2 są chyba najlepsze :) No ale – jest też spory wybór – zobacz na przykład: https://dietetycy.org.pl/dietetyka-studia/#warszawa

  Anonymous dnia #11196

  Cześć,
  Jaką szkołę polecacie w Krakowie?

  Pozdrawiam :)

  Anonymous dnia #11197

  Witam! Chciałbym zapytać o opinię na temat Wyższej Szkoły Rehabilitacji? To jedyna uczelnia w Warszawie, która oferuje nauke w trybie zaocznym a to jedyne dostępne dla mnie rozwiązanie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie? Czy warto rozpoczynać ten kierunek na prywatnej uczelni? Z góry dziękuje za odpowiedź.
  Pozdrawiam!

  Anonymous dnia #11198

  @Melisa wrote:

  Cześć,
  Jaką szkołę polecacie w Krakowie?

  Pozdrawiam :)

  Moja przyjaciółka uczęszcza do KWSPZ, rekrutacja na te studia licencjackie przebiega bez przeprowadzania egzaminów wstępnych, a o przyjęciu decyduje kolejność złożenia dokumentów ;)

  Anonymous dnia #11199

  @wera wrote:

  Moja przyjaciółka uczęszcza do KWSPZ, rekrutacja na te studia licencjackie przebiega bez przeprowadzania egzaminów wstępnych, a o przyjęciu decyduje kolejność złożenia dokumentów ;)

  A jak z jakością kształcenia :?:

  Anonymous dnia #11200

  Witam serdecznie,jestem z Poznania i jako że w czerwcu kończę szkołę roczną chciałbym się wybrać na studia zaoczne w kierunku dietetyki.
  Problem w tym że U.medyczny w Poznaniu nie będzie miał zaocznego trybu,przyrodniczy ma punktację co w moim przypadku będzie problemem bo nie pisałem matury z przedmiotów kierunkowych,a do tego skoro nie będzie zaocznych na medycznym więc więcej chętnych będzie na przyrodniczym…
  Pozostaje więc chyba tylko inna szkoła i pytanie czy jest sens w ogóle do innej się pchać,z tego co wyszperałem w necie to dietetyka będzie na Wyższej szkole edukacji zdrowia i urody czy jakoś tak … i w Wyższej szkole integracji i interkulturowej.Czy ktoś słyszałem o jakości kształcenia w tych szkołach?

  Anonymous dnia #11201

  Cześć,
  ja mam dość nietypową sytuację. Mam magistra z finansów, ale bardzo chciałabym zacząć dietetykę. I tu pojawia się pytanie. Czy to prawda,że nie mając ukończonych studiów I/II st. na Dietetyce, nie mogę zrobić podyplomówki z niej ? Moje drugie pytanie dotyczy właśnie szkoły/uczelni na terenie Śląska, która byłaby warta uwagi w zakresie Dietetyki.
  Pozdrawiam

  Anonymous dnia #11204

  Cześć. zastanawiam sie jakom bron dla pointmana wybrać.
  m4 spectre
  mp7a1
  kbp pp200
  kturom wybrac?

  Anonymous dnia #11203

  Jeżeli chodzi o uczelnie i kierunki to albo coś z uniwerków medyczynych, albo jak ktoś tu już pisał SGGW i tam dietetyke. Poziom z czego wiem mają całkiem dobry

  Anonymous dnia #11202

  ja uważam że KWSPZ ma dobrą jakość kształcenia, mam znajomych którzy się tam uczą i bardzo sobie chwalą :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...