Konkurs Żywieniowy dla Studentów – Nestlé

 • Anonymous dnia #10842

  Ogólnopolski konkurs żywieniowy Nestlé dla studentów i absolwentów zainteresowanych zdrowym stylem życia jest realizowany w ramach strategii Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW) popularyzującej prawidłowe żywienie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie.

  Celem projektu jest wsparcie młodych pasjonatów racjonalnego żywienia w pierwszych krokach ich kariery zawodowej. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie akcji edukacyjnej promującej zdrowe odżywianie w otoczeniu społecznym uczestników. Za pośrednictwem portalu Facebook pomaga im w tym Natalia Honorata Witalna – wirtualna postać, bohaterka I i II edycji projektu.

  Celem konkursu jest również wsparcie uczelni w realizacji ich projektów dydaktycznych. Ta, której studenci uzyskają łącznie najwięcej punktów z ocen prac konkursowych, otrzyma grant naukowy o wartości 15 tys. zł.

  Na autorów najlepszych prac czekają:

  – 3 staże w Nestlé
  – udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Fizjologiczne uwarunkowania postępowania dietetycznego” w Rogowie pod opieką Specjalisty ds. Żywienia Nestlé i przedstawienie tam autorskiej prezentacji
  – szkolenie z autoprezentacji, przeprowadzone przez agencję Synertime

  Partnerami Projektu są: Eurostudent, Europejskie Forum Studentów AEGEE.

  Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na facebook.com/NestlePolskaNHW.

  ***

  Ogólnopolski projekt żywieniowy Nestlé jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z obszarów zdrowia i prawidłowego odżywiania. Inicjatywa ma na celu praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy, wsparcie rozwoju i kariery zawodowej osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Projekt realizowany jest od 2012 roku. W poprzednich edycjach wzięli udział studenci kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka z uczelni w całej Polsce. W pierwszej odsłonie konkursu ich zadaniem było opracowanie planu odżywiania dla obserwowanej za pośrednictwem Facebooka wirtualnej postaci – Natalii Honoraty Witalnej. Natomiast w drugiej – opracowanie planu odżywiania i modyfikacji stylu życia dla jej 4-osobowej rodziny. Młodzi specjaliści przysłali setki stron zaleceń żywieniowych dla avatarów projektu. Inicjatywie towarzyszyły spotkania ze specjalistami ds. żywienia z Nestlé Polska S.A. na polskich uczelniach.

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...