Nadmiar skóry

Umieszczone w: Dietetyka Sportowa

 • Anonymous dnia #11022

  Witam! Mam pytanie – czy znacie jakieś sposoby (poza chirurgią) na pozbycie się nadmiaru skóry z okolic brzucha/talii? Schudłam prawie 20kg, od tego czasu minęło już pół roku, a skóra po moim tłuszczyku została… Można to zminimalizować jakąś dietą/treningami? Byłam u lekarza to zaproponował operację, a inny przepisał mi maść za 150zł, zużyłam już dwie tubki i nic:(

  Joanna Kedracka
  Participant
  Joanna Kedracka dnia #15806

  Witaj! Gratuluję efektów diety. Czy korzystałaś z opieki dietetyka i trenera fitness? Myślę, że nie ale jeżeli jednak tak, to skandal, że poprowadzili Cię tak kiepsko. Wydaje mi się, że schudłaś zbyt szybko, wysiłek nie był w sposób zbilansowany zaplanowany itp. Nie napisałaś jak szybko schudłaś 20 kg., pozostałą skórę można w pewnym stopniu ujędrnić zabiegami kosmetycznymi, jeżeli jest bardzo źle, to pozostaje Ci zabieg chirurgiczny.

  Maciej Witalec
  Participant
  Maciej Witalec dnia #15831

  Obecnie większość salonów z odnową robi takie zabiegi. Zgadzam się z Panią Joanną, zdecydowanie gdyby była Pani dobrze prowadzona (dieta plus wysiłek, plus zabiegi w trakcie odchudzania) nie byłoby teraz takiego kłopotu. Warto pomyśleć o dobrym trenerze.

  Teresa Polan
  Participant
  Teresa Polan dnia #18743

  Na nadmiar skóry po odchudzaniu znacznie prostsze jest zapobieganie niż leczenie. Przede wszystkim dzieje się tak, gdy w diecie brakuje białka, podstawowego budulca mięśni, skóry, komórek, błon… Kiedy ograniczamy się w ilości kalorii cierpią na tym także wartości odżywcze. Bez odpowiedniej opieki często się tak dzieje. Drugim powodem może być zbyt szybka utrata wagi w krótkim czasie. Bardzo prawdopodobne, że może nie być innego wyjścia niż operacja, ewentualnie należy szukać ratunku w nowoczesnych zabiegach kosmetycznych liftingujących, ujędrniających, wyszczuplających. Sport także wspomaga ujędrnianie skóry.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...