Nutrigenomika

 • Anonymous dnia #10768

  Co wiecie i myślicie o testach genetycznych na nietolerancje pokarmowe, typ metabolizmu itp.??? Przyszłość dietetyki czy mydlenie ludziom oczu?

  Anonymous dnia #11939

  Biorąc pod uwagę, że w genach zapisane powinny być informacje przydatne do zachowania gatunku uważam to za ściemę. Jeszcze nie tak dawno wrzody żołądka to był stre i genetyka a dzisiaj skromniutki Helicobacter Pyroli :). O i taka przyszłość czeka tę pięknozwącą naukę.

  Anonymous dnia #11940

  Nikt nie doszukuje się w genach wrzodów, a raczej nowotworów, chorób układu krążenia, cukrzycy czy szeroko rozumianych nietolerancji pokarmowych.

  Anonymous dnia #11941

  Ja uważam, że fajnie, że coś takiego jest, ale trzeba pamiętać, że posiadanie genu odpowiedzialnego za cukrzycę albo raka piersi nie oznacza, że na to zachorujemy. Geny to tylko mała, malutka część w całej złożoności powstawania chorób. Uważam, że zamiast szukać na co możemy umrzeć skupić się na tym, aby maksymalnie wzmocnić i chronić nasz organizm, a on odwdzięczy się zdrowiem do późnych lat i żadna zapisana w genach choroba nas nie dorwie w swoje szpony.

  Anonymous dnia #11942

  Cukrzyca i witamina D: NIEZŁE. Poczytać poszukać.

  Anonymous dnia #11943

  @GAPS wrote:

  Cukrzyca i witamina D: NIEZŁE. Poczytać poszukać.

  Racja. Warto zwrócić uwagę na to co się dostarcza dziecku podczas ciąży. Witamina D to na pewno jeden z tych elementów o którym warto pamiętać. Tak jak na przykład o kwasach omega-3 (ponoć dają wyższe IQ :ugeek: )

  Anonymous dnia #11944

  Serdeczne thanks! Właśnie o to mi chodziło:)

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...