Odchudzanie a aktywność fizyczna

Umieszczone w: Dietetyka w Odchudzaniu

 • Anonymous dnia #10681

  Witajcie,

  Znana zasada jest taka, że nie ma nic lepszego do odchudzania (oprócz dobrej diety of course) niż aktywność fizyczna. Jak podchodzicie to tej sprawy – jak duży udział w planowaniu odchudzania ma aktywność fizyczna – czy lepiej dać pacjentowi wolną rękę, czy zasugerować co i ile dokładnie ma robić? Wiadomo w tym drugiem przypadku lepiej o motywację, no ale…

  Anonymous dnia #11326

  Witam.
  Moim skromnym zdaniem na 100% sukcesu składa się 60% odpowiedniego żywienia, 30% odpowiedniego treningu i 10% pomocy z zewnątrz (czyt. suplementy diety).
  Jednak podstawową sprawą przy planowaniu diety redukcyjnej jest odpowiednie podejście do wysiłku fizycznego. Z mojego zawodowego doświadczenia wiem, że są osoby, które bardziej skupiają się na planowaniu i wykonaniu treningu, bardziej też przykładają się do diety. Oczywiście dietetyk, który proponuje ćwiczenia musi mieć o tym pojęcie, bo niestety spotykałem już takie przypadki, gdzie pani z masą ciała 125kg dietetyk kazał na rozgrzewkę skakać na skakance przez 25 min.!!!
  Pozdrawiam.

  Anonymous dnia #11327

  Mistrzostwem jest zalecanie biegów/marszobiegów ludziom 100kg+ %-)

  Na moje oko – brak holistycnzego podejscia (czyt. komplet = żywienie+trening+w ostateczności suplementacja+dostosowani do schorzeń współistniejących) – nie powinno się za “pacjenta” nawet zabierać. a niestety wokół widzi się to co się widzi. trener mówi że dietetyk to tylko marchew i jabłko a sam wiedze na temat żywienia ma często ubogą, dietetyk uznaje trenera a “wszechwiedzącego sportowca” zapatrzonego w siebie i tylko ćwiczącego” a lekarz wszystkich uznaje za niedouczonych a siebie za guru..

  Przykre jest to, że znaczna częśc dietetyków po/na studiach/śmiesznych kursach a nawet tych praktykujących nie ma wiekszego pojęcia o treningu, metodyce ćwiczeń, nie rozwija się w tym kierunku bo “to nie ich brocha” i zalecają pacjentom – 3*30min ćwiczęń w tygodniu. Ot, odbębnione…

  Anonymous dnia #11328

  Na początek witam wszystkich użytkowników forum.

  Myślę, że trening fizyczny daje dużą motywację do prawidłowego odżywiania. Od jakiegoś czasu, tematyce treningu poświęcam znaczącą część wizyty i muszę przyznać, że zauważam znaczącą poprawę rezultatów wśród osób odchudzających się. Głównie Panowie, ale i Panie po właściwym treningu zgłaszają, że nie mają ochoty jeść “głupot” na kolację, czy pić piwa i znacznie łatwiej jest im zastosować się do ułożonej diety. Sprawę ułatwia mi również zastosowanie cateringu dietetycznego- dostarczam gotowe posiłki klientom. Podsumowując trening + dobra dieta i efekty są bardzo dobre.

  BTW sam nierzadko spotkałem się z osobami, które ledwo chodzą a od dietetyka usłyszeli, żeby biegać 45 min dziennie- komizm tej sytuacji kończy kiedy spotykamy się z takimi klientami na rehabilitacji;)

  Pozdrawiam,
  Rafał Juzwa

  Anonymous dnia #11331

  Ja zrobiłam sobie badania genetyczne, które określą, co w moim przypadku przyczynia się do przybierania na wadzę – tłuszcze czy węglowodany, określą ponad 1000 produktów zywnościowych, czy są kompatybilne z moim DNA i co więcej (chociaż w to akurat nie wierzę) określi, jakie ćwiczenia będa dla mnie najlepsze – siłowe czy interwałowe. Już nie mogę się doczekać wyników i co z tego wyniknie :) i o ile uważam, że aktywnośc fizyczna KAŻDA jest dobra, to co do jedzenia jestem zdania, że każdy powinien mieć indywidualnie dobrany program żywieniowy. A dlaczego tak myślę? Kiedyś już byłam na zindywidualizowanej diecie, w sumie do tej pory ją stosuje i jakoś mojego życia poprawiła się o 180 stopni.

  Anonymous dnia #11330

  badania to podstawa jest – trzeba odchudzać się rozważnie, bo szybka utrata wagi też jest zagrożeniem dla zdrowia niestety

  Anonymous dnia #11329

  Aktywność fizyczna jest ważna nie tylko ze względu na odchudzanie, ale dlatego, że ruch to zdrowie;) poprawia się wygląd skóry i nasze samopoczucie;) ciekawa sprawa z tymi badaniami DNA, muszę sobie o tym poczytać;D

  Anonymous dnia #11334

  Bardzo dziękuję za przydatne mi informacje i wskazówki. Pełen podziw…

  Anonymous dnia #11335

  Aktywność fizyczna wg mnie jest bardzo ważna przy odchudzaniu, z własnego doświadczenia mogę to powiedzieć :) Stosuję dietę , pomaga mi dobry dietetyk wrocław i do tego biegam oraz chodzę na basen, muszę powiedzieć że efekty widać było bardzo szybko , aktywnosc fizyczna poprawia do tego samopoczucie i zdrowie także warto to robić.

  Anonymous dnia #11332

  Też mi się wydaje, że konieczne jest i robienie ćwiczeń i dbanie o ciało na przykład przez zabiegi kosmetyczne…może zainteresuje nas takie odchudzanie kraków?

  Anonymous dnia #11333

  Ja w kwestii odżywiania skonsultowałam się z dietetykiem i łączę to z siłką 3 razy w tygodniu

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...