Ponowna dieta

 • Anonymous dnia #10761

  Witam wszystkich.
  Dwa lata temu udało mi się doprowadzić do końca dietę 1500 kalorii. Schudłem ponad 20 kg (ze 100 do 77). Od razu po diecie, w okresie powrotu do normalnego żywienia przytyłem 3kg. Po diecie bardzo aktywnie uprawiałem sport (piłka, basen, fitness) Teraz moja waga oscyluje w granicach 84 – 86. Wynika to ze zmiany menu (obiady jadam w stołówce gdzie raczej niezdrowo) i mniejszej aktywności fizycznej (nie mam już tyle czasu by 4x w tygodniu uprawiać sport). Dobra nawyki pozostały z czego jestem dumny, no czasem skuszę się na nocne jedzenie(jak wracam z miasta, ale jest to sporadyczne). Nie mniej obserwuję przybywanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Mam parę pytań:
  1. Czy mogę powtórzyć dietę 1500 kalorii ponownie (ostatnio trwała pół roku, teraz chciałbym na 2 miesiące, zakładając ubytek wagi 0,5kg/tydz.)?
  2. Czy nie będzie to obciążające dla organizmu (wydzielający się cholesterol etc.?)
  3. Czy w wyniku diety można pozbyć się “całkowicie” brzucha, czy zawsze pozostanie pewna (spora) ilość tkanki tłuszczowej nie podatnej na dietę?

  Anonymous dnia #11916

  Ad 1) Ciężko stwierdzić jaki mniej więcej będzie ubytek masy (brak danych
  Ad 2) Niestety dieta odchudzająca trwająca tak długi czas jeśli nie jest dobrze spomponowana może być obciążająca…
  Ad 3) Może warto podpytać instruktora fitness w tym temacie jak to u Ciebie wygląda – może po prostu ćwiczenia na te mięśnie trochę pomogą jeśli nie próbowałeś wcześniej

  Anonymous dnia #11917

  Przyda się na pewno konsultacja z dietetykiem. Pamiętaj, że nieodpowiednia dieta może mieć skutki zdrowotne :(

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...