Powrót do dawnej wagi

 • Anonymous dnia #10902

  Cześć :)
  Pisze w dosyć ważnej dla mnie sprawie. Mam 18 lat i pochodzę z rodziny, która nigdy nie miala problemow z nieprawidłową wagą. Zawsze ważyłam odpowiednio. Jednak we wrześniu, roku 2014 postanowiłam zmienić swoje cialo. Zaczelam stosować diete i regularnie i intensywnie cwiczyc. Dieta jednak była z początku racjonalna. Jadłam do 5 posiłków dziennie w regularnych porach, gdzie ostatni byl jedzony 3 godziny przed snem. Z racji, ze zawsze mialam kompleksy na punickie mojego ciała, moje metamorfoza zaczęła przeradzać się w nieracjonalne postępowanie… Jadlam bardzo mało, nie jadlam pełnowartościowych posiłków. W ciagu 5 miesięcy stracilam 10 kg. Przy wzroście 168 cm, ważyłam 48 kg. Zaczelam miec problemu typu zanik miesiączkowania na ponad 4 miesiace. Lekarz powiedział mi, ze to przez szybki spadek wagi. Zaczelam normalnie jesc. Okres pojawił sie odrazu jednak przez poprzednie glodowki i paranoje moje cialo zaczelo magazynować pokarm zbyt intensywnie niz powinno i szybko przybrałam na wadze. Mysle tez ze przez niechciane ograniczenia mialam dni kiedy jadlam bardzo duzo i bardzo niezdrowo… Ze skrajności w skrajność, bo teraz czuje sie zle w swoim ciele bardzo chcialabym ustalić idelaną wagę, zadawalająca mnie. Obecnie powróciłam do dacjoanlnej diety. Cwicze regularnie. Obecnie wykonuje 30 day shred z Jillian Michaels. Jednak moj tata zaczal martwić sie moimi zmartwieniami na temat obecnego stanu ciała i zaproponował napisanie na forum i zapytanie co w tej sytuacji moge zrobic. Aby zrzucić na wadze bez katowania się. Ustabilizować metabolizm, ktory zwariował… Może polecacie jakieś suplementy diety?
  Dziękuję bardzo z góry za odpowiedź :)
  Pozdrawiam

  Anonymous dnia #12361

  Witam Panią,

  Z pewnością nie polecam żadnych suplementów diety. Najczęściej jest to jedynie niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Osiągnie Pani zgrabną sylwetkę i powróci Pani do zdrowia dzięki racjonalnej diecie i systematycznym ale nie wyczerpującym ćwiczeniom.
  Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dietetyka, który ustali dietę. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jedynie zdrowe odżywianie, zbilansowana dieta przynosi pożądane i długotrwałe efekty, ponieważ często udaje nam się schudnąć, ale trudniej jest utrzymać wagę. Po zbyt drastycznych dietach najczęściej pojawia się efekt jo-jo. Dieta nie może kojarzyć się z głodówką, a stać się zdrowym stylem życia.
  W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby przygotować jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Dlatego też zapraszam Pana na konsultację dietetyczną.Pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej 56H Warszawa
  W czasie spotkania wykonuję pomiary:
  masy ciała
  tkanki tłuszczowej
  nawodnienia organizmu
  masy mięśniowej
  masy kostnej
  czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
  określam rodzaj sylwetki (WHR)

  Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
  Muszę się zorientować jaki jest Pana styl życia, stan zdrowia, ile ma Pan czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pana preferencje smakowe itp.
  Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.

  Dodatkowo otrzymuje Pan podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.

  Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pan sam, ja niczego nie narzucam.

  Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
  Jeżeli byłby Pan zainteresowany proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów.

  Pozdrawiam
  Mgr Joanna Wasiluk
  Dietetyk

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...