Skuteczne przybranie wagi

 • Anonymous dnia #11017

  Witam. Proszę Was o doradzenie mi, jak przybrać wagę, by ją później nie stracić w krótką chwilę.
  Ważę mało, za mało i jest to dla mnie krępujące. Krępująca jest też dla mnie moja rodzina, która mnie do tego stanu doprowadziła i nie krepuje się, by mi przypomnieć o moim problemie. Z tego powodu nie mogę po prostu więcej jeść i też nie mogę podjąć się każdej diety, gdyż zwyczajnie mnie na to nie stać. Kiedyś zebrałem się w sobie i przytyłem ok. 12kg w coś około miesiąca. Jadłem często (co ok. 2h) i był to głównie chleb z margaryną, placki ziemniaczane i jakieś tam obiady, które jednak stanowiły małą część dziennego spożycia. Okres przepychu się skończył, a ja tę wagę straciłem bardzo szybko. Nie jestem w stanie podać dokładnych okresów, bo było to 2 lata temu i zwyczajnie nie pamiętam.

  Co jeść by przytyć i ta waga się utrzymała? Nie musi być zdrowo, nie musi być idealnie, musi być możliwe dla kogoś, kogo na mało co stać i ma mało tak naprawdę do wyboru. Zastanawiałem się, czy to możliwe, że jak przez jakiś czas będę się odżywiał inaczej i przybiorę trochę, to może wejdzie mi to w nawyk i będę się zapychał nawet suchym chlebem.

  Mam 19 lat. Kiedyś ćwiczyłem, ale zaczęło mnie brzydzić moje ciało wtedy i przestałem. Ogólnie mnie to zwyczajnie boli psychicznie i też nie jestem w stanie jakoś zwrócić się o pomoc. Jeszcze musząc tłumaczyć komuś, że nie dam rady z niektórymi rzeczami, bo mam sytuację, jaką mam. W moim domu tylko ja mam ten problem. Rodzice mają nadwagę, a rodzeństwo żyje poza domem i nie ma chyba takich problemów.

  Proszę bardzo o pomoc i dziękuję za każdą radę.

  Anonymous dnia #12602

  Cześć,

  Na pewno w kwestii diety przy ograniczonym budżecie nie jesteś odosobniony, więc głowa do góry :)

  Są dwie podstawowe kwestie – najprawdopodobniej z tego co piszesz jesz zbyt mało i tutaj jest najważniejsze pole do działania. Nie wiem czy robiłeś jakieś badania wcześniej ale jeśli nie, warto wykluczyć czy nie masz jakichś problemów zdrowotnych.

  Jedzenie byle czego nie jest dobrym rozwiązaniem, bo jeśli nie teraz – to odbije się za 20 lat poważnymi chorobami. A można jeść tanio. Liczy się przede wszystkim bilans kaloryczny. Jest w internecie sporo serwisów, gdzie znajdziesz przeliczniki kalorii spożywanego jedzenia – sprawdź ile przeciętnie zjadasz. Będziesz też wiedział ile więcej jedzenia potrzebujesz.

  Na pewno warto włączyć do diety ziemniaki, zdrowa i tania jest też fasola (potwierdzone naukowo! > https://dietetycy.org.pl/najtansze-zrodlo-wartosci-odzywczych/ )

  Poczytaj też tutaj jak jeść zdrowo i tanio – na pewno się uda :) https://dietetycy.org.pl/tanie-zakupy-spozywcze/

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...