Studia Magisterskie?

 • Anonymous dnia #10809

  Witam! Chciałabym się dowiedzieć jaka jest Wasza opinia na temat studiów magisterskich z dietetyki. Czy warto? Czy program nauki wnosi więcej niż na licencjacie? A może lepiej zdecydować się na studia podyplomowe czy też jakieś kursy? Myślałam o pójściu w kierunku gastronomii. Mam straszny mętlik w głowie.

  Anonymous dnia #12045

  Powiem krótko – obroniłem się na AWFie – specj. dietetyka, a teraz robię mgr. na Przyrodniczym – Dietetyka.
  Więcej wyniosłem z licencjatu + książki i własna praktyka, aniżeli teraz na mgr.

  Anonymous dnia #12046

  Oczywiście, że wyniosłeś więcej. Zdziwi mnie jeśli ktoś powie, że na studiach mgr nauczył się więcej niż na licencjacie.

  Nie wszyscy wiedzą, ale studia magisterskie, czasem są zamiennie nazywane uzupełniającymi. I to właśnie słowo, w pełni oddaje ich charakter.
  To czy warto i czy program wnosi coś więcej zależy też np. od uczelni. U mnie np. pojawiło się trochę “nowych” rzeczy, a “stare” zostały rozszerzone.

  Anonymous dnia #12047

  @Kingaaa wrote:

  Mam straszny mętlik w głowie.

  Jednak te stare studia jednostopniowe pod tym względem to była dobra sprawa ;-)

  Anonymous dnia #12048

  Dzięki :) czyli tak jak myślałam, jedyne co się zyskuje to papierek. Na licencjacie myślę, że najwięcej nauczyłam się na praktykach i dzięki książkom, artykułom. Mam jeszcze parę miesięcy, żeby się zastanowić…

  Anonymous dnia #12049

  Papierek papierkiem, ale sądzę, że warto rozpocząć mgr na innej uczelni (pamiętając by była tam inna kadra), by po 1 mieć inne spojrzenie, po 2 mniejsze niedobory wiedzy(bądźmy szczerzy, nie każdy jest “specem” we wszystkim, zawsze trafi sie na uczelni luka w systemie), a po 3 i tak bd wiedzieli a mało – to mega dynamicznie rozwijająca się dziedzina i myślę, że bez ciągłego doszkalania ani rusz

  Anonymous dnia #12050

  Super, dopiero teraz otrzymałem informacje których tyle szukałem..

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...