Tężyczka – najlepszy napój izotoniczny

 • Anonymous dnia #10969

  Cześć wszystkim ;).
  Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział.
  Moje pytanie brzmi może dość nietypowo, ale jest jednak dość jednoznaczne. Wykryto u mnie tężyczkę – w skrócie są to głębokie niedobory magnezu, wapnia, witaminy D i elektrolitów. W różnych sytuacjach stresowych może dojść do hiperwentylacji, a hiperwentylacja występująca w sytuacjach stresowych (niekontrolowanych) może powodować tzw. zasadowicę w organizmie, czyli gwałtowny, nagły spadek poziom w/w minerałów i także elektrolitów. Skutki są różne: drętwienie kończyn, twarzy itd, ale nie to jest tutaj najważniejsze.
  W celu uzupełnienia poziomu magnezu, wapnia i witaminy D przyjmuje się leki, sytuacja wygląda jednak inaczej jeśli chodzi o elektrolity. Wiadomo, podczas wysiłku fizycznego spada poziom elektrolitów – są one “wytrącane”. Dlatego przy ich zaniżonym poziomie wypada je przy wysiłku sportowym jakoś uzupełniać, a to można znaleźć właśnie w napojach izotonicznych.
  Chciałem Was zapytać, jaki z takich preparatów będzie najlepszy? Mam świadomość, że wszystko co jest w sklepie na wyciągnięcie ręki to przeważnie produkty zasłodzone, niekoniecznie w pełni wartościowe. Interesuje mnie coś naprawdę dobrego, a nie orientuję się w temacie, bo nigdy takich specyfików nie używałem. Chodzi o produkt, który dostarczy w jak najczystszej postaci to, czego potrzebuję (elektrolity), bez zbędnych “dodatków”. Lepiej zdecydować się na jakieś napoje, czy może izotoniki w proszku do rozpuszczenia w wodzie? Moja endokrynolog poleciła mi jakieś elektrolity z Decathlona, bo ponoć mają właśnie dobry skład (bez zbędnych dodatków, ulepszaczy itd.), ale nie pamiętała dokładnej nazwy.
  Sporty, jakie mam w planach uprawiać to siłownia, bieganie i czasami basen.
  Proszę o konkretne podpowiedzi :).
  Z góry dziękuję za pomoc!

  Anonymous dnia #12420

  Najpierw to konieczne jest uzupełnienie niedoboru tych składników, które wymieniłeś.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...