Weganizm, a wiek

 • Anonymous dnia #10766

  Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy w wieku 14 lat mogę przejść na weganizm bez żadnych zdrowotnych konsekwencji? A jeśli tak to czym mogę zastąpić białko? Może soją? Jeśli tak w jakich ilościach musiałabym spożywać białko roślinne skoro mam 164 cm i ważę 50 kg? Pozdrawiam!

  Anonymous dnia #11936

  W zasadzie na każdym etapie życia można przechodzić na weganizm bez konsekwencji. Trzeba tylko bardziej niż przy standardowej diecie uważać na dobre zbilansowanie produktów. Nie możesz zrobić tak, że np. zamiast obiadu: kotlet+ziemniaki+surówka, odrzucisz produkt mięsny i zjesz same ziemniaki z surówką.
  Dokładnych wartości Ci nie podam, nie czuje się na tyle ekspertem, ale dużo białka mają np. rośliny strączkowe, nasiona i orzechy. Jest mnóstwo ciekawych dań z ciecierzycy, soi, soczewicy, którymi można zastąpić kotleta, mięso do spagetti i wiele innych potraw:)
  Na fb jest dużo grup z wege przepisami, jest też kilka świetnych blogów o tej tematyce- polecam, można się rozwinąć kulinarnie i żyć zdrowiej. Życzę wytrwalości.

  Anonymous dnia #11937

  Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...