Wywiad Motywujący: Poznań 28.02; Warszawa 14.05;Gdańsk 04.06

 • Anonymous dnia #11033

  WYWIAD MOTYWUJĄCY – zwiększanie potencjału zmian zachowań żywieniowych cz.I

  Dlaczego warto stać się uczestnikiem?
  Jeśli jeszcze studiujesz, czy zauważasz, że otrzymujesz sporą dawkę wiedzy lecz mało wskazówek jak pracować z człowiekiem w praktyce? Jeśli posiadasz swój gabinet, być może borykasz się z przypadkami, w których Twoi pacjenci nie chcą podjąć się zmiany, bądź chcą, ale poddają się zbyt wcześnie, nie są zmotywowani i nie wracają na wizyty kontrolne? Do tego przytłaczającym jest fakt, że na wizytę rzadko kto może wygospodarować więcej niż 1-1,5 h czasu – a przecież „trzeba” zrobić dogłębny wywiad i wyedukować pacjenta! Już teraz możesz ominąć etap szukania i dopracowywania swojego warsztatu pracy, często pełnego błędów i frustracji. Dowiedz się czym jest Wywiad Motywujący i jak właściwie go używać, żeby pacjenci z entuzjazmem zabrali się za zmiany nawyków żywieniowych i co najważniejsze… żeby w nich wytrwali.
  – zwiększ swoją skuteczność!

  Dla kogo?
  Warsztat skierowany jest do dietetyków, żywieniowców oraz psychodietetyków. Zapraszamy zarówno studentów, absolwentów jak i praktykujące osoby. Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie efektywnej komunikacji, przy wykorzystaniu narzędzia jakim jest Wywiad Motywujący. Narzędzie to niesie nieocenioną pomoc w pracy z pacjentami, którzy mają problem z rozbudzeniem i utrzymaniem motywacji do pracy nad nawykami żywieniowymi. Jeśli w Twoim gabinecie pojawiają się takie osoby
  – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

  Główne zagadnienia poruszane na szkoleniu:
  Stygmatyzacja osób otyłych oraz jej wpływ na nawiązanie prawidłowej relacji z klientem w gabinecie – co zyskasz dzięki braku etykietowania?
  Różnica między empatią, a wyrozumiałością i współczuciem.
  Podstawowe elementy komunikacji niezbędne w efektywnej pracy z pacjentem/klientem.
  Budowanie Raportu – co pomaga, a co utrudnia nawiązać relację z pacjentem?
  Czym jest Wywiad Motywujący – istota, główne założenia i zasady.
  Poznaj style komunikacji : podążanie, prowadzenie, kierowanie – jak odpowiednio prowadzić rozmowę, aby relacja z klientem przypominała taniec, a nie zapasy.
  Wyćwicz elementarne umiejętności istotne w Wywiadzie Motywującym – OARS tzw. „wiosła” w DM – nauka umiejętnego stosowania pytań, dowartościowań, odzwierciedleń oraz podsumowań – tak aby wzmocnić motywację i silną wolę klienta.
  Feedback – czyli jak w konstruktywny sposób przekazać informację zwrotną swojemu pacjentowi.
  Szkolenie składa się z części I oraz części II.
  Powyżej przedstawiony został program szkolenia WYWIAD MOTYWUJĄCY – zwiększanie potencjału zmian zachowań żywieniowych – część I .
  Na części II poruszane będą zagadnienia : faza zmiany a dostosowanie odpowiedniej interwencji specjalisty, nauka stosowania elementów procesu w DM : angażowanie, precyzowanie, wydobywanie oraz planowanie, prawidłowe udzielanie informacji klientowi przy wykorzystaniu technik psychologicznych i coachingowych – zgodnych z duchem dialogu motywującego , analiza studium przypadków, praca z młodzieżą za pomocą tego narzędzia i inne związane z dialogiem motywującym.

  Więcej informacji: http://www.dietetycznewarsztaty.pl
  kontakt: info@dietetycznewarsztaty.pl

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...