Za mało kalorii? duży spadek masy ciała

  • Anonymous dnia #10760

    Witam, od ponad dwu miesięcy pracuję (niestety z konieczności) fizycznie. Jest to praca polegająca w gruncie rzeczy na marszu przez 8-12 godzin dziennie. Każdego dnia pokonuję bez koloryzowania 15-18km.

    Równo od czasu rozpoczęcia pracy (w niewiele ponad dwa miesiące) schudłem ze 150kg do 116kg. Co ciekawe skóra na brzuchu wygląda ok, nie wisi, o co się bałem. Byłem ostatnio u lekarza, mam subkliniczną niedoczynność tarczycy, ale leków nie biorę, ponieważ jest bardzo niewielka i nie trzeba wg zgodnej opinii lekarzy. Ostatnie badania krwi w normie. Czuję się bardzo dobrze, mam więcej siły niż kiedyś, nic mi nie dolega, nie męczę się jak kiedyś, kondycja się poprawiła. Jednak spadek masy mnie martwi.

    Pracuję ok. 230h w miesiącu, w dni pracy jem niewiele – 4 skibki chleba z serem, masłem, albo jakieś paluszki wieczorem. Do poprzedniej masy doszedłem jedząc raz dziennie wieczorem. Piję dużo płynów, apetyt mam, ale nie potrzebuje jeść tyle ile kiedyś. W dzień wolny jem lepiej – mięso, pieczywo, w każdym razie jem tyle, by nie czuć głodu. Nie chcę schudnąć poniżej 110kg, mam 191cm wzrostu.

    Czy ciągłe chudnięcie, spowodowane wysiłkiem fizycznym można zahamować? Pewnie tak, ale jak? Ile kalorii powinienem spożywać by za miesiąc nie wyglądać jak wieszak? Witaminy biorę, nie chcę też po zmianie pracy przytyć do poprzedniej wagi, co robić? Pozdrawiam

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...