zdrowe odżywianie dzieci

 • Anonymous dnia #10947

  Witam jestem mamą 3,5 letniej dziweczynki. Córka ogólnie niejadek ale w przedszkolu martwi mnie jadłospis
  Na obiad żurek i pierogi z serem, barszcz czerwony i makaron z jagodami i bitą smietaną
  Risotto, spagetti…
  czy jest to odpowiedni dobór dla tak małych dzieci.

  Anonymous dnia #12381

  Ogólnie dziecko w tym wieku może jeść już większość produktów. Wydaje mi się, że nie są to jakieś rzeczy, które nie byłyby dla niej stawne. Ważne, żeby były łagodnie przyprawione, bo dzieci nie lubią intensywnych smaków.

  Anonymous dnia #12382

  Nie jestem pewna co do takich zestawień, jakiś czas temu jak moja siostrzenica była w przedszkolu to kadra stawiała na zbilansowane posiłki takie zaprojektowane pod dzieci (a żurek nie wiem, czy do takich należy :roll: )

  Anonymous dnia #12380

  Przedszkole w dużym stopniu kształtuje nawyki żywieniowe naszych maluchów (dziecko jada tam większość posiłków), jadłospis powinien więc być zbilansowany i zawierać wartościowe produkty. Czy te pierogi serwowane są np. z cukrem? Bo to jest częsty błąd w żywieniu dzieci. Od najmłodszych lat przyzwyczaja się dzieci do cukrów prostych, białego pieczywa itp., zamiast stawiać na pełnowartościowe produkty, pełnoziarniste pieczywo, kasze, brązowy ryż itp., które odpowiednio podane również mogą smakować pociechom. Nie widziałam posiłków serwowanych w przedszkolu o którym Pani pisze, więc trudno mi ocenić jakie produkty są wybierane w tej akurat placówce, jednak warto zwracać na to uwagę.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...