Zupy a kwestia polska

 • Anonymous dnia #10720

  Jedzenie zup, czyli dwudaniowego obiadu, jest typowe dla naszej strefy klimatycznej. Teraz coraz więcej ludzi jakby rezygnowało z tego zwyczaju – czy to z wygody, czy to po prostu z braku czasu. Czy dla nas Polaków, zupy są cennym posiłkiem? Może nie ma wcale czego żałować?

  Anonymous dnia #11805

  Moim zdaniem zupa to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. :D Być może moda na kuchnię innych krajów spowodowała, że zaczęliśmy zachwycać się nowymi nieznanymi do tej pory potrawami, co spowodowało, że nasze poczciwe zupy poszły w odstawkę. Jednak nie zapominajmy, że nasz klimat jest klimatem chłodnym, tak więc ciepła zupa ugotowana na wywarze z dobrego jakościowo mięsa bez zasmażki czy mąki doskonale rozgrzeje organizm oraz pobudzi do pracy żołądek, wątrobę i śledzionę. Poza tym nasza niedoceniana zupa jest posiłkiem lekkostrawnym jak również oczyszczającym organizm, jest więc niezastąpiona dla osób z nadwagą oraz dla osób mających słaby układ trawienny.

  Anonymous dnia #11807

  Zupa nie ma szczególnie dużych wartości odżywczych, ale to już tradycja i przede wszystkim możliwość zjedzenia większej ilości. Może ona zaspokoić głód, ale z reguły nie jest kaloryczna. Jak dla mnie całkiem okej i nie warto z niej zrezygnować.

  Anonymous dnia #11806

  Cenne wskazówki i rzetelne informacje-dziękuję uprzejmie.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Loading...