Thrivebe Food, czyli sposób na zbilansowanie diety dla zabieganych

Dzisiaj większość z nas chce mieć wszystko na już. Jak zatem pogodzić zalecenia żywieniowe z obecnym stylem życia?

W niemal każdym popularnym czasopiśmie znajduje się rubryka z poradami na temat odżywiania. W gazetach regularnie pojawiają się artykuły poświęcone tej tematyce, a programy telewizyjne i radiowe wciąż poruszają problemy zdrowia i odżywiania.

Dużo mówi się o tym, co mamy jeść, a znacznie mniej się o dwóch równie ważnych czynnikach: różnorodności i systematyczności spożywania składników odżywczych. Nie da się przecież dostarczyć wszystkich składników odżywczych w jednym dniu, by pokryły zapotrzebowanie na cały tydzień.

Dzisiejszy etos pracy… co ma wspólnego z jedzeniem?

Nasz sposób jedzenia zdominował prawie taki sam etos, jak w pracy: „więcej i szybciej”. I w obu przypadkach płacimy podobną cenę w postaci spadku wyników i produktywności. Z tego też powodu często sięgamy po „śmieciowe jedzenie”, które można szybko przygotować i zjeść. Łatwo przyzwyczajamy się do tego, bo jest szybko, smacznie i zazwyczaj tanio. Niestety tego typu jedzenie ma przede wszystkim smakować, a nie dostarczać odpowiednich składników odżywczych.

Wiele potraw, które doraźnie dają nam „paliwo”, w dłuższej perspektywie wyrządzają szkodę.

A przecież odpowiednio dobrane posiłki mogą zwiększyć nasze możliwości poznawcze i sprawić, że umysł będzie pracował na najwyższych obrotach przez cały dzień.

Piramida zdrowego żywienia

Nikogo nie zdziwi fakt, że powinno się dostarczyć wszystkich kluczowych składników rekomendowanych jako podstawa żywienia. Najpopularniejszym modelem żywieniowym i wyznacznikiem jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

Produkty u jej podstawy powinny być spożywane częściej i w większej ilości, czym wyżej, tym spożycie powinno być rzadsze.

Owoce i warzywa

Ogólnie rekomenduje się spożycie 4-5 posiłków w regularnych odstępach czasu. Jak łatwo zauważyć, podstawą diety są warzywa i owoce – w praktyce powinny one stanowić aż połowę tego, co jemy. Istotne są też proporcje, bo 3/4 powinny stanowić warzywa, mniej zaś owoce.

A jednak to nie takie proste…

Niestety, nawet najlepsze zalecenia żywieniowe, w końcu zderzają się z rzeczywistością, z naszym stylem życia. Obsesyjne kontrolowanie spożycia jednego składnika odżywczego w sposób wybiórczy, np. tylko węglowodanów, tłuszczów, cholesterolu czy kwasów tłuszczowych omega 3, nie jest sposobem na zachowanie zdrowia na długie lata.

Co drugi Polak ma kilka kilogramów za dużo, trzech na pięciu ma nadwagę, a 25% choruje na otyłość. Wszystkie te problemy mają swój początek w trzech rzeczach: śniadaniu, obiedzie i kolacji.

Czy istnieje alternatywa dla nowoczesnego stylu życia, ale nie kosztem zdrowia?

Dobra wiadomość jest taka, że nawet tak popularny w naszych kuchniach pomidor zawiera, liczne fitoskładniki, z których wielu nie udało nam się jeszcze zidentyfikować. Innymi słowy, nawet zwykły pomidor przynosi korzyści zdrowotne.

Jeżeli jedno warzywo ma w sobie tyle skarbów, to wyobraź sobie jaki wpływ na organizm ma mieszanka wielu różnych warzyw, owoców oraz ziół.

Rozwiązania alternatywne, które sprawdzają się w realiach, w których funkcjonujemy.

W Thrivebe food wierzymy, że codzienne dbanie o zdrowie nie musi być skomplikowane i drogie.

Zobacz również

Dlatego staramy się uczynić to tak prostym, jak to tylko możliwe, dzięki napojom, koktajlom i pełnowartościowym posiłkom w proszku, na bazie suszonych tzw. superfoods, warzyw, owoców oraz ziół, wzbogaconym o niezbędne witaminy i składniki mineralne.

ThriveDrink – napój, który zawiera 38 składników odżywczych, w tym m.in.: adaptogeny (ashwagandha, maca, żeń szeń) dla wsparcia układu nerwowego; inulinę – naturalny prebiotyk, wspiera pracę jelit; kompleks enzymów trawiennych – ułatwia redukcję masy ciała.

ThriveShake – koktajl dla każdego i na każdą porę dnia. Zawiera aż 58 składników odżywczych w każdej porcji i dostarcza tylko 150 kcal. Idealny na śniadanie, kolację lub jako przekąska, gdy masz ochotę, coś podjeść. Organizm wspierają aminokwasy EAA, w tym BCAA. Zawiera także kompleks niezbędnych witamin i składników mineralnych; kwasy Omega 3, 6 i 9; kompleks enzymów; błonnik; piperynę; sylimarynę (dba o wątrobę); gingerole (są silnymi antyoksydantami) oraz adaptogeny, które wspierają układ nerwowy i nie tylko.

ThriveFood – pełnowartościowy, bezglutenowy posiłek (400 kcal na porcję) i aż 61 składników odżywczych. Pełen profil aminokwasów zapewniają białka z 3 różnych źródeł. Zawiera koenzym Q10, luteinę, kompleks enzymów trawiennych, elektrolity i wiele innych składników prozdrowotnych.

Chcesz wspierać swoją codzienną dietę, kiedy brakuje Ci czasu na gotowanie? Śniadanie, obiad lub kolacja gotowa w niespełna minutę, bez gotowania! Tak, teraz to możliwe z thrivebe food, a jedzeniem delektuj się, kiedy masz na to czas i ochotę.

Thrivebefood.com