TiqDiet – recenzja programu dla dietetyków

Do recenzji progamu TiqDiet podeszłam z dużym entuzjazmem z uwagi na to, że poszukuję najbardziej intuicyjnej, najmniej awaryjnej i w miarę ekonomicznej alternatywy dla jednostanowiskowych programów rodem z XIX wieku, które są tak popularne na polskim rynku dietetycznym ;-)

TiqDiet umożliwia zbudowanie pokaźnej bazy pacjentów, łatwej do zarządzania. Zaletą jest to, że po wybraniu konkretnego pacjenta wyświetlany jest jego wiek, numer telefonu oraz e-mail tak, by ułatwić kontakt z daną osobą w mgnieniu oka.

tiqdiet1

Wywiad żywieniowy

Opcja wywiadu żywieniowego jest bardzo rozbudowana, poszerzona o wywiad częstotliwości spożycia, co umożliwia zebranie jak najdokładniejszych danych o badanym. Ponadto program oferuje możliwość edytowania wywiadu i stworzenia własnych pytań. Pomiary antropometryczne poza standardową masą ciała, wzrostem i obwodami talii i bioder uwzględniają opcjonalnie procentowy udział tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w ciele z możliwością przedstawienia tych danych na wykresach.

Tworzenie jadłospisu

Przechodząc do tworzenia jadłospisu, dietetyk ma szeroką gamę produktów i potraw do wyboru, a także możliwość wprowadzania autorskich przepisów, z których może utworzyć dostosowany do pacjenta plan żywieniowy.
Ułatwieniem dla pacjenta jest to, że w aplikacji mobilnej TiqDiet, znajduje się automatycznie tworzona lista zakupów z podziałem na kategorie produktów oraz z możliwością wybrania sobie okresu, na który chcemy zaplanować zakupy. W panelu pacjenta bardzo czytelnie zaznaczona jest energetyczność danego planu żywieniowego, jak i rodzaju diety (np. redukcyjna), co ułatwia dietetykowi błyskawiczną identyfikację poszczególnych pacjentów i ich potrzeb, co ważne przy dużej liczbie pacjentów o zbliżonych potrzebach żywieniowych.

tiqdiet2

Współpraca z pacjentem

Bardzo ciekawą i zarazem wyróżniającą program TiqDiet od innych tego typu programów jest zakładka „zalecenia”. Dietetyk może tu wspólnie z pacjentem określić pozażywieniowy plan wspierający zdrowie badanego. Program oferuje wysyłanie do pacjenta komunikatów przypominających np o potrzebie uprawiania sportu – w zależności od potrzeb (możliwość wybrania konkretnych dni tygodnia i przesłania takiej przypominajki). Opcja dla osób zapominających o prawidłowym nawodnieniu – dietetyk może zaplanować wysłanie wiadomości przypominających o piciu wody. Są to unikalne funkcje, których nie znajdziecie w innych programach tego typu.

Co wyróżnia TiqDiet?

Dietetyk może za pośrednictwem programu TiqDiet przesłać pacjentowi przypomnienie o konieczności wykonania badań i konsultacji lekarskich, a także o pomiarach dokonywanych w domu, takich jak odczyt wartości ciśnienia tętniczego, glukozy, masy ciała czy pomiary obwodów ud i bioder.

Zupełną nowością w programach żywieniowych jest możliwość przypomnienia pacjentowi o zażywaniu suplementów oraz ich dawkach i czasie przyjmowania, oferowana przez program TiqDiet. Opcja ta może być istotna dla osób rekomendujących pacjentom suplementy diety. Wszystkie opcje przypomnień są zautomatyzowane i przesyłane zgodnie z ustalonym w programie planem zaleceń.

Wyszukiwarka dietetyków

tiqdiet3Każdy dietetyk, związany z Tiqdiet może dowolnie tworzyć swój profil, gdy to zrobi będzie widoczny w wyszukiwarce dietetyków. Funkcja te jest opisana na stronie: http://tiqdiet.pl/pokaz-sie . Obecnie funkcja “Znajdź Dietetyka” jest dostępna w aplikacji mobilnej, dla wszystkich osób, które ją pobiorą i jest widoczna przed zalogowaniem się.  Z poziomu aplikacji Pacjent może wysłać wiadomość do dietetyka, poznać jego ofertę, umówić się na wizytę. Jest to dodatkowy i darmowy kanał, za pomocą którego dietetycy mogą zdobywać nowych klientów.

Pełna mobilność

Ułożoną dietę można przesłać pacjentowi e-mailem bądź w formie tradycyjnego wydruku, jednak najbardziej spodobała mi się funkcja aplikacji mobilnej jaką oferuje program TiqDiet. Dzięki niej mam możliwość bezpośredniego, błyskawicznego kontaktu z pacjentem (również za pomocą wbudowanego w program chatu), mogę odpowiedzieć na każde pytanie, a także śledzić na bieżąco czynione postępy. Jest to nowatorska funkcja i muszę przyznać działa bez zarzutów.

Niezawodne wsparcie

Pozytywnie zaskoczyła mnie łatwość uzyskania pomocy helpdesku programu. Każde moje pytanie związane z obsługą programu było wyjaśniane w przeciągu kwadransa od chwili przesłania pytania! Pozostaje mi trzymać kciuki, że wraz z nieuniknionym wzrostem popularności programu ta świetna obsługa utrzyma się na podobnym poziomie.

Czy poleciłabym program TiqDiet dietetykom? Tak – myślę że jest to dobrej jakości narzędzie godne rozważenia zakupu, zwłaszcza, że producent zapewnia, że bez względu na wybrany plan abonamentowy, każdy dietetyk ma dostęp do wszystkich opcji programu. Jednak najlepiej jeśli przetestujecie je sami – obecnie w ofercie jest darmowy okres próbny, z którego warto skorzystać na stronie www.tiqdiet.pl – choćby dla porównania z obecnie stosowanym narzędziem.

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redaktor Naczelna Dietetycy.org.pl

 • Magda Zar

  Nie polecam. Na początek odniesienie do recenzji:
  “Niezawodne wsparcie
  Pozytywnie zaskoczyła mnie łatwość uzyskania pomocy helpdesku programu. Każde moje pytanie związane z obsługą programu było wyjaśniane w przeciągu kwadransa od chwili przesłania pytania! Pozostaje mi trzymać kciuki, że wraz z nieuniknionym wzrostem popularności programu ta świetna obsługa utrzyma się na podobnym poziomie.”
  Niestety obsługa z miesiąca na miesiąc jest coraz gorsza, na odpowiedzi czeka się po kilka dni, a na rozwiązanie problemów po kilka tygodni jak i miesięcy! Po kilku moich prośbach, ponownym zgłaszaniu naglącego problemu nikt nie chciał udzielić mi pomocy, poprosiłam o kontakt z koordynatorem projektu. Mija 2 tydzień, dalej nikt nie zadzwonił…
  Program kupiłam na cały rok z góry, widząc jego niektóre mankamenty ale dawałam im szansę, bo na początku na bieżąco go aktualizowali i wprowadzali poprawki oraz zapewniali, że systematycznie będą wprowadzali nowe funkcje. Od pewnego czasu wszystko “leży”, a ja otrzymuję negatywne opinie od moich klientów, że przesłane jadłospisy są nieczytelne (tak jak w poprzednim komentarzu- gramatury), a w generowanych automatycznie przez program listach zakupowych jest pełno błędów co skutkuje tym, że klienci albo kupują za dużo żywności, która się marnuje, albo muszą przeliczać je na nowo, “na piechotę”.
  Program miał ułatwiać pracę i oferował szereg możliwości, które miały zachęcać klientów do używania aplikacji w tel. Niestety nie mogę przyznać, że pomógł mi w pracy, a klientom w stosowaniu diety. Nie podoba mi się też niestety podejście obsługi, która pisze, że “można to zrobić samemu”, “rozumiemy Pani frustracje” albo “wpisują problem na listę zadań do wykonania w najbliższej przyszłości”. Wystartowali z programem, który miał już szereg możliwości i opcji, za które dietetycy zapłacili. Teraz, gdy szwankują lub nie działają, nikt nie jest chętny do naprawy, co w moim odczuciu jest oszustwem i dużym nadużywaniem zaufania, które powierzyliśmy kupując program służący nam na co dzień w pracy.

 • Nie Zadowolona

  NIE POLECAM TEGO PROGRAMU… MNÓSTWO OKIENEK JEST NAPAKOWANE. JADŁOSPIS W PDF WYGLĄDA MASAKRYCZNIE. PRZEPISY “NIBY NA 1 PORCJE” A SA JAKIEŚ OGROMNE I WCALE NIEDOPASOWANE.
  NIE POLECAM!!!!!!

Loading...
Udostępnienia